У Києві в клініці Охматдит вперше з початку війни дітям пересадили нирки

Операції з трансплантації зробили двом хлопчикам і дівчинці, які завдяки цьому вижили.
Історії зі щасливим завершенням сьогодні — як живильний бальзам.
І в Охматдиті трапилась якраз така. І не одна — точніше одна на кількох дітей, яким вдалось вижити.
Ось, як її розповіли самі лікарі.
7 березня з лікарні у Києві довелося евакуювати 25 дітей з відділення інтенсивної та еферентної терапії хронічних інтоксикацій Охматдиту — більшість з них мали ниркову недостатність, жили на гемодіалізі та чекали на пересадки нирок.

Перенести стаціонарну апаратуру в укриття було неможливо. Медики та персонал чим змогли укріпили вікна в приміщеннях, де діти вимушено лежали по декілька годин щонайменше тричі на тиждень.

Проте життєво необхідний гемодіаліз наражав пацієнтів на небезпеку під час обстрілів Києва. Трансплантація органів тимчасово призупинилась.

А 28 квітня 12 пацієнтів повернулися до столичного Охматдиту. Увесь час лікарня працювала безперебійно, витримуючи навантаження нових і нових пацієнтів, поранених через війну. Але й відмовлятися від попередніх планів та допомоги дітям, які чекали надто довго, — лікарі не збиралися.
Якраз 7-річна Софія та 11-річний Максим були одними з перших, хто повернувся. Після евакуації вони стали не просто сусідами: тепер вони мають нирки від одного донора.

Родина 41-річної жінки, якій констатували діагноз смерть мозку, погодилась віддати органи на пересадку. Оперували дітей в один день: Максим пішов на пересадку об 11, Софійка була наступною. Нирки прижилися, тож діти покинули лікарню, яка була їх домом декілька років.
Максим побачив 2 братиків та сестру, з якими не зустрічався 2 роки. Софійка на згадку подарувала власноруч зроблений браслет своєму «брату по нирці». Третій пацієнт, 9-річний Ярослав, якому успішно пересадили нирку, має дещо іншу історію.
В Охматдиті він пробув лише 1,5 місяця. Лікарі з’ясували, що мама Наталія підходить як донор. Жінка каже, що не сумнівалась ані хвилини та вирішила віддати одну нирку єдиному сину.
«Про кожну з цих історій можна зняти кіно. Там були і сльози, і відчай, і роки очікування. Та диво все-таки сталося не завдяки, а попри всі труднощі та війну», — пишуть лікарі.
До війни в найбільшій дитячій клініці України вийшли на темпи трансплантацій, коли діти отримали нирку за декілька місяців. Органи переправляли літаками та вертольотами з інших регіонів, де знаходився донор.

Хірург-трансплантолог Олег Святославович Годік зазначає: «Зараз ареал доставки органів в Охматдит обмежений Київщиною. Попри це три успішні пересадки — це сигнал, що Охматдит повертається на довоєнні потужності».
Ольга Бабічева, завідувачка відділення інтенсивної та еферентної терапії хронічних інтоксикацій Охматдиту каже:«Одна з ключових задач — забезпечити повний цикл лікування пацієнтів. Для цього в Охматдиті працює мультидисциплінарна команда, яка виводить пацієнта з важких станів, стабілізує, проводить замісну ниркову терапію, готує до трансплантації, проводить необхідні реконструктивні операції, підбирає донора, пересаджує орган, спостерігає пацієнта після втручання».
Діти за такого догляду практично будь-якої миті готові до пересадки, щойно з’явиться донор — додають трансплантологи.
У Охматдиті наголошують:
«Наша команда готова допомогти українським дітям з нирковою недостатністю!»
Фахівці надають і телефони для консультацій.
За потребою замісної ниркової терапії, ви можете звернутися до відділення інтенсивної та еферентної терапії хронічних інтоксикацій:
044 236 52 13 — завідувачка відділення Ольга Володимирівна Бабічева.
У відділенні лікують пацієнтів з нирковою недостатністю.
А за необхідністю консультації з приводу трансплантації нирки чи печінки, звертайтеся:
0 (50) 543 37 81 — хірург-трансплантолог Олег Святославович Годік.
У Києві в час оборони евакуювали Охматдит.
Усі фото НДСЛ Охматдит
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»