Сьогодні вдруге в історії Києва освятили води ріки Почайна

Сьогодні на Йорданському озері та літописній річці Почайна, що на Оболоні відзначили День Української Державності та День Хрещення Київської Русі-України.
Відбувся чин освячення води озера та річки, який провів отець Георгій (Коваленко) з групою священників так, як і більше тисячі років тому.
«Почайна та Йорданське як її частина — це символи любові до рідної землі, впевненості у здійсненні мрій. Адже вони — найкращій приклад того, що навіть в дуже скрутній ситуації можливі зміни на краще. А ще — це приклад повернення з небуття, приклад відродження нашої української історії та нашої державності», — висловлює своє ставлення засновниця ГО «Почайна» Аннабелла Моріна.



Вона нагадала, що про велику історію хрещення в водах саме цієї ріки забули, а саму її за радянських часів викреслили з мап Києва. Але ріка повернулася, живе, і є символом. Ріка, яку ще сім років тому вважали зниклою, силою громадського руху та за допомоги депутатів Київради, відроджується.
На річці Почайні цього року мали продовжити створювати парк, проте свої лихі корективи внесло російське військове вторгнення. Тим не менш, громадським діячам вдалося частково відновити будівництво. Коштом підрядника було створено частину центральних сходів на одному березі та підготовлено основу для сходів на протилежному березі. Разом, нагадаємо, вони створюватимуть велкий хрест посеред якого тече ріка.
Саму ріку та прибережну смугу приведено до охайного естетичного вигляду і належного стану.
На Йорданському озері сьогодні для дітей та дорослих організували свято, на якому виступили хор «Хрещатик» та ансамбль «Калина».




Розважали гостей катанням на конях, каяках та «живому динозаврі», майстер-класами з орігамі, гончарства, плетіння віночків, малювання, створення ляльок-мотанок. Пригощали смаколиками. Засновники «Музею на Поштовій площі» долучилися до відзначення цього знаменного дня і передали квитки — запрошення для дітей-переселенців на відвідування пам’ятки археології та історії на Поштовій площі.
Адже саме на Поштовій відкрито місце злиття легендарної Почайни з Дніпром.
Свято відбулося за організаційної підтримки ГР «Почайна», фонду «Рідна Оболонь», ТРЦ «Городок», мережі автозаправних станцій «КЛО», «КаякКаноеЦентр», КП УЗН Оболонського району, КП «Плесо».
«Вечірній Київ» повідомляв, що у столиці створили квіткове панно на честь героїв полку «Азов».
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»