Про пошкоджені окупантами пам’ятки можна повідомити через чатбот
Це важливо для дистанційного моніторингу стану нерухомих пам’яток на всій території України.
В Україні продовжує роботу Telegram-бот, через який можна повідомити про пошкоджені нерухомі пам’ятки, що постраждали внаслідок російської агресію. Чат-бот створений Українським державним інститутом культурної спадщини.
Розробники зазначають, що чат-бот УДІКС є безпечним, анонімним та швидким у використанні. Завантажити можна інформацію про пам’ятки на всій території України, включаючи тимчасово окуповані території.
Telegram чат-бот УДІКС є аналогом анкети, що розміщена на платформі Міністерства культури та інформаційної політики.
Інформація, яку громадяни додають до чат-боту, важлива для дистанційного моніторингу стану нерухомих пам’яток на всій території України, включаючи тимчасово окуповані території. Український державний інститут культурної спадщини використовує ці дані для формування Державного реєстру нерухомих пам’яток України, створення банку даних нерухомих пам’яток України тощо.
Як повідомили в МКІП, станом на 8 липня 2022 року зафіксовані 417 епізодів воєнних злочинів проти української культурної спадщини. Серед них — 71 обєкт зазнав важкого ступеня ураження (до 25 відсотків на Донеччині та Луганщині і понад 15 відсотків на Чернігівщині, Сумщині та Київщині); 137 — середнього, 172 — легкого. Стан 24 об’єктів невідомий. Окупанти пошкодили 136 християнських храмів, 125 — православних, 9 — реформаторських та 2 — католицьких, 4 мечеті та 6 синагог.
Нагадаємо, у Києві змінив повну назву театр імені Лесі Українки — звідти прибрали словосполучення «російської драми». Тепер він офіційно називається Національним академічним драматичним театром імені Лесі Українки.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»