Футболіст київського «Динамо» Сергій Баланчук загинув на Донбасі: що про нього відомо
24 лютого екс-гравець столичного клубу пішов захищати Батьківщину.
У 47 років біля Бахмута на Донбасі, захищаючи рідну землю і кожного з нас, загинув Сергій Баланчук. Він пройшов футбольний клас школи №170 на Оболоні разом з Олександром Шовковським, Владиславом Ващуком та Сергієм Федоровим.
Сьогодні Владислав Ващук написав про товариша з дитинства щемливі рядки:
«Ми сиділи за однією партою. Він був круглим відмінником — для нашого динамівського футбольного спорт-класу це було явище, і мені всі заздрили, думали, що я вчуся добре, бо списую. Я не списував, варіанти були різні, але завжди вражався тому як швидко Серьога вирішує складні завдання і пише довгі твори. Ми дружили так, як тільки можна було дружити в юності — коли знаєш що один з тобою, маєш рацію ти чи ні, добре тобі чи погано. Дружили вчотирьох. Банда. Інші прибивались ненадовго, але не затримувалися».
Ващук пише про Сергія Баланчука з любов’ю та болем. Він згадує, що з «Динамо» той перебрався до Ізраїлю, до «Маккабі», потім грав у «Ворсклі», а потім… Потім він зробив абсолютно несподівану кар’єру юриста, адвоката, спростовуючи поширену думку, що футболісти на таке не здатні.
«Життя розводило нас у різні країни та міста, але однозначно ми завжди були раді бачити одне одного. Така юність як була у нас — це кровний зв’язок на все життя, але розуміється це все набагато пізніше, звичайно», — пише динамівець Ващук динамівцю Баланчуку.
Грав за київське Динамо, Динамо-2 та Динамо-3, ЦСК ЗСУ, Маккабі Хайфа, з яким брав кубок Ізраїлю, Ворсклу та Металіст. Після кар’єри футболіста закінчив юридичний виш і працював за фахом. Також був суддею третейського суду при Асоціації українських банків.
Владислав Ващук пише, що постійно був на зв’язку з другом і все знав про війну та службу. Про те, де будуть прощатись з київським футболістом та захисником України — повідомлять окремо.
У бою під Ізюмом загинув Роман Ратушний, киянин, активіст, захисник Києва та Протасова Яру.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»