На Андріївському узвозі відкривається виставка волонтерських трофеїв
СПРОТИВ 2022 — під цим гаслом волонтери, які забезпечують військові підрозділи, зібрали артефакти, щоб показати киянам, що відбувається на фронті.
«Ця виставка унікальна своєю ідеєю. Ми показуємо, що роблять наші військові та даємо можливість підтримати їх благодійною пожертвою — напряму на їхні рахунки. Якщо вас вразив якийсь із трофеїв — ви наводите телефон на QR-код та підтримуєте конкретний підрозділ чи волонтерів, що їм опікуються», — розповів автор ідеї виставки СПРОТИВ 2022 Ігор Ємельяненко.
Серед десятків експонатів — одне з відомих крісел-катапульт смертників, які навмисно пошкоджують російські військові, щоб їхні пілоти вмирали, але не потрапляли в полон. Знешкоджені зразки касетних снарядів «Ураганів» та «Градів». Особисті речі окупантів, що стали «хорошими руськими» на нашій землі. Речі українців, знайдені в розбомблених колонах російських мародерів під Бучею.
Серед іншого — тульський самовар 1895 року, знайдений в російському бліндажі після знищення гостомельського десанту. Адже окупанти були повністю переконані у швидкій перемозі — брали з собою не тільки парадну форму, але й сімейні реліквії.
Експонат від добробату — керуюча частина ракети «Точка-У». Мізки цієї ракети зробили у 1986 році в ще радянському Дніпропетровську. Та за 36 років робота українських інженерів повернулася до України з єдиною метою — вбити.
Мета виставки — донесення суті історичних подій, що просто зараз відбуваються в Україні, та підтримка українських підрозділів, якими опікуються волонтери.
Роздивляючись артефакти та читаючі їхні історії, відвідувачі зможуть зробити онлайн донат безпосередньо на виставці напряму на конкретний підрозділ чи волонтерів, що здобули трофей.
«З перших днів, ми розвозили деокупованими регіонами гуманітарну допомогу. Їздили через розбиті ворожі колони, які викликали відразу та навіть огиду. Але ми швидко відновлюємось. Там, де йшли бої, вже зазеленіла трава, розбиту техніку прибрали, і здогадатися, що тут відбувалася кривава бойня, майже неможливо. Але про це треба знати і пам’ятати кожному українцю, щоб більше ніколи не повторювати помилок з „братніми народами“ та „хорошими руськими“, — поділився спонсор виставки, директор ЧОРНОБИЛЬ ТУР Ярослав Ємельяненко. — Саме тому разом з волонтерами, військовими та ДСНС ми створили цю виставку, яку можуть відвідати і ті, хто виїжджав на період окупації Київської області. Побачити, зрозуміти та… підтримати військових, наближуючи перемогу України».
Також на виставці можна побачити роботи українських митців, зроблені із залишків російських ракет та снарядів. Ці скульптури та картини виставлятимуться вперше, та після виставки відправляться на міжнародні аукціони, а вилучені кошти підуть на потреби ЗСУ.
На території працює благодійна крамничка, в якій можна придбати артефакти волонтерських центрів різних міст та патріотичні сувеніри. Цим ви підтримаєте українські військові підрозділи, на потреби яких підуть кошти.
«Багато людей зараз повертаються в Україну. Вони знають про те, чим займається ЗСУ, тільки з новин. Вони хвилюються за своє життя, але свідомо обирають цей ризик, бо не можуть залишатися на чужині. Ми б хотіли, щоб ці люди дізналися про роботу військових, що захищають нас, відчули себе у більшій безпеці, бо нас боронять щодня і щохвилини», — зазначила директорка благодійного фонду «Волонтерський центр «ЧОРНОБИЛЬ» Катерина Асламова.
Виставка відкривається в суботу, 9 липня о 16:00 за адресою Андріївський узвіз 11.
Нагадаємо, виставка трофейної техніки діє на Михайлівській площі у Києві. На ній усі охочі мають змогу побачити танк Т-72Б3, вежу від БМД-4, машину РЕБ та частина позашляховика «Тигр» противника, які наші воїни перетворили на експонати Національного військово-історичного музею України.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»