У Києві відзначили важку працю кризових психологів

Пʼятнадцять психологів «Першої психологічної допомоги» отримали сертифікати, що підтверджують їхні партнерські відносини з містом.
Сьогодні, 5 липня, у VcentriHub, що у Шевченківському районі, сертифікатами відзначили психологів, які працюють із кризовими ситуаціями упродовж всієї повномасштабної фази війни.
Те, що в березні починалося як волонтерська діяльність для допомоги людям, які жили у метро, перетворилося у дієвий проєкт психологічної підтримки усім, хто її потребує.
І сьогодні саме у цьому міському громадському просторі VcentriHub проходить чимало цікавих та корисних заходів, спрямованих подолати психологічні наслідки війни та допомогти внутрішньо переміщеним особам.
Привітати 15-х спеціалістів прийшла заступниця голови КМДА Марина Хонда, яка опікується соціальною політикою у столиці.

«Від кінця лютого київські психологи максимально допомагають подолати різного ступеня важкості стрес від побаченого чи прожитого на цій війні. А після визволення населених пунктів на Київщині, держава звернулася за допомогою саме до наших фахівців, аби вони попрацювали з мешканцями.
Ті навчання, які ви зараз надаєте сотням людей на різних майданчиках будуть корисні не тиждень, не два, і, навіть, не рік, а відкладатимуться на довго. Мало того, цими знаннями ділитимуться й самі пацієнти… Ви — психологи нового покоління, які допомагають відновити нормальний психічний стан. Навіть у такі страшні часи!» — зауважила у вступному слові Марина Хонда
Відтак, вона вручила психологам «Першої психологічної допомоги» сертифікати, які підтверджують їх партнерські відносини з Києвом.


По завершенню Марина Хонда подякувала міжнародній структурі ООН Жінки в Україні за їхнє долучення до навчання психологів.
«Завдяки вам наші спеціалісти отримали неоціненний досвід і знання для ефективної та корисної допомоги людям», — резюмує Марина Хонда.
Про один з найскладніших випадків консультування розповіла Тетяна Мельничук, кандидатка психологічних наук, наукова дослідниця.

«Від 2014 року ми працювали з травмованими війною людьми, але не в таких масштабних бойових діях і не з такою численною кількістю постраждалих. До прикладу, одною з останніх моїх пацієнток стала ранена мешканка Шевченківського району 35-річна Катерина, в будинок якої влучила російська ракета. Моє головне завдання у роботі з нею було проговорити те, як вона має повідомити 7-літній доньці про загибель її батька внаслідок тієї ж ракети…
Переді мною, як і перед всіма іншими психологами, стоїть надважлива ціль — допомогти рідним трактувати це так, щоби дитина зрозуміла, усвідомила та травмувалася», — розповіла Тетяна Мельничук.
Інша психологиня та керівниця одного з міських Центрів дитини — Лідія Новак публічно подякувала присутнім за можливість у такий непростий час оперативно навчатися, щоби запобігти посттравматичному стресовому розладу.

«Ви знаєте, я спостерігаю за нашою малесенькою, але такою потужною спільнотою, і переконуюся: Господь знає, що робить! Оскільки він зводить нас один з одним…І коли ми всі прийняли рішення бути тут (у Києві, — ред.) та бігти до людей, у якийсь час всім нам здалося, що не маємо достатніх знань й інструментів, щоби повністю закрити всі діри всередині пацієнтів. Тому я вдячна за неоціненні курси, на яких сьогодні ми отримуємо нові знання. Це та ж зброя, що в руках наших військових», — подякувала Лідія Новак.
Зазначимо, в будні дні у громадських просторах VcentriHUB Шевченківського та Оболонського районів Києва проводять цікаві заходи та надають консультацію. Зокрема для людей, які вимушені були покинути свій дім. Детальніше за посиланням.
Даша ГРИШИНА, фото Бориса Корпусенка, «Вечірній Київ»