To Do List: як правильно скласти список справ і одночасно підтягнути німецьку

To Do List допоможе вам стати концентрованішими, організованішими та більш спокійними. А той метод, який запропонуємо ми, ще й покращить вашу іноземну.
У повсякденному житті кожен з нас має чимало обов’язків. Купити перелік продуктів, завершити робочі проєкти або перевірити, чи все працює як треба. Або ж — нагодувати домашнього улюбленця, зайнятись ремонтом тощо.
Серед усього списку часто можна забути про щось важливе. Саме для цього і був вигаданий to do list — список справ, які необхідно виконати.
Така річ стане у пригоді багатьом працівникам, які працюють в офісі або онлайн. Складається він виключно для себе, тож оформлюйте так, як вам зручно.
Головне, що потрібно — скласти перелік завдань, які ви маєте виконати. Вони можуть ділитись на підпункти, тож можна більш детально для себе розписати умовне «завершити проєкт», яке складатиметься з кількох різних завдань. Якщо ви живете в мегаполісі, без to do list вам не обійтись.
ПЛАНИ НА ПЕРСПЕКТИВУ
Планувати можна і потрібно не лише на один день, але й на більші терміни. Скажімо, на рік. Це допоможе в:
- Окресленні довготривалих планів, покупок тощо. Так ви зможете розрахувати, як вам потрібно відкладати фінанси, грамотно їх розподіляти, виключити зайві трати тощо.
- Мати змогу відстежувати свій прогрес у виконанні запланованого, від головних до дрібних цілей.
- Визначення термінів виконання списку — без цього ви постійно будете переносити виконання того чи іншого завдання.
Відзначимо, що цілі можуть бути та з саморозвитку. Можливо, це курси з дизайну, програмування або вивчення іноземної мови. Їх також варто вносити у список — в іншому разі, ви просто відкладатимете те, що може відкрити перед вами нові можливості.
Взагалі, планування є досить корисним в навчанні, тож, якщо ви вирішите вчити німецьку мову в Києві, не полінуйтесь розпланувати свої заняття.
Зробіть акценти на теми, які вам потрібно засвоїти в першу чергу, або що треба підтягнути — так вчитись буде набагато легше.
Якщо ваш рівень німецької буде достатнім, то можна скласти to do list німецькою — так ви і зробите планування, і зайвий раз «відточите» свої знання.
ВИДИ TO DO LIST, ЇХНІ ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ
Звичайно, для того, аби розпланувати список справ, існує чимало різновидів додатків. Тому розберемо їхні функції, аби ви змогли обрати те, що вам підходить найбільше
- Список покупок. Найпростіший перелік справ, в якому ви пишете, що маєте зробити та відзначаєте по готовності. У цьому і головна його перевага: не потрібно додатково налаштовувати. Користуватись просто і зрозуміло. Але головний недолік — не підходить для планування великих проєктів з підпунктами. З додатків: Microsoft To Do, Apple Reminders, Google Tasks, Remember the Milk, Momentum.
- Список GTD (Getting thing done). Перелік завдань з підпунктами, що дає змогу розписати повністю все, що потрібно зробити у великому проєкті. Так ви зможете покроково відстежувати виконання роботи, також можуть бути свої додаткові опції. Головним мінусом — складність у використанні. Потрібно витратити трохи часу, аби вивчити функціонал та використовувати його собі на користь. Деякі з них мають платні функції. Додатки: OmniFocus, Todoist, TickTick, The Hit List.
- Метод канбан. Виглядає як дошка, яка поділена на стовпчики «зробити», «роблю», «зроблено». У міру виконання, задачі будуть переміщуватись зліва направо, тож стежити за виконанням роботи досить просто, ви завжди будете бачити загальну картину. З мінусів — за перезавантаження завданнями ви можете загубитись у різноманітті всього, що поставили перед собою. Додатки: Trello, LeanKit, Kanban Flow.
- Метод текстового редактора. Якщо ви звикли користуватись текстовими редакторами, то з цими програмами вам не треба буде засмічувати робочий стіл новими файлами. З плюсів відзначимо дуже простий інтерфейс, який водночас є і недоліком. Програми: Todo.txt, Notion, OneNote.
Підготовлено за підтримки репетиторського онлайн-сервісу Buki
Леонід РУДЕНКО