На Київській дитячій залізниці запустили справжній паровоз. Фото
Раритетна машина пережила ремонт та окупацію, а тепер знову у строю.
Сьогодні на Київській дитячій залізниці після ремонту почав курсувати справжній паровоз — ГР 336.
Наразі це єдиний паровоз, який експлуатується на мережі дитячих залізниць. Він має символічне значення. Саме він у 1953 році відкривав рух поїздів малою столичною магістраллю.
«Паротяг збудували у 1951 році на заводі імені Карла Маркса, що в німецькому місті Бабельсберг. Його та інші передали, як частину репарації після Другої світової війни. У 2021 році локомотив відправили на ремонт до локомотивного депо Сновськ, що на Чернігівщині. Роботи виконували навіть під час окупації», — розповів юний залізничник Руслан Нечваль.





ГР — це вузькоколійні паровози, що поставлявся в СРСР після Другої світової війни з Німеччини в рахунок післявоєнних репарацій. Звідси і абревіатура у назві — російською «германский репарационный».
Історія цього паротягу дуже цікава. Як повідомляють у Дитячій залізниці, саме він у 1953 році відкривав рух поїздів малою столичною магістраллю.
Наприкінці 90-х років минулого століття паровоз передали для організації ретропоїздок вузькоколійками України. У 2005 році легендарний локомотив повернули на дитячу залізницю та знову почали перевозити гостей магістралі.
До слова, у складі поїзда є Party вагон, який запустили у серпні минулого року. Під час поїздки пасажирів цього незвичного вагона розважають аніматори.
Поїзди на Київській дитячій залізниці курсують з четверга по неділю. У будні — з 10:30 до 17:10, у вихідні — з 10:30 до 18:50.
Планується, що паровоз Гр-336 курсуватиме кожні перші та останні вихідні місяця, а також по святковим дням.
Київська дитяча залізниця почала рух поїздів та пасажирських перевезень 4 червня.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»