На Київській дитячій залізниці запустили справжній паровоз. Фото

Раритетний паротяг після реконструкції. Відео: Ярослав Храмов

Раритетна машина пережила ремонт та окупацію, а тепер знову у строю.

Сьогодні на Київській дитячій залізниці після ремонту почав курсувати справжній паровоз — ГР 336.

Наразі це єдиний паровоз, який експлуатується на мережі дитячих залізниць. Він має символічне значення. Саме він у 1953 році відкривав рух поїздів малою столичною магістраллю.

«Паротяг збудували у 1951 році на заводі імені Карла Маркса, що в німецькому місті Бабельсберг. Його та інші передали, як частину репарації після Другої світової війни. У 2021 році локомотив відправили на ремонт до локомотивного депо Сновськ, що на Чернігівщині. Роботи виконували навіть під час окупації», — розповів юний залізничник Руслан Нечваль.

Раритетний паротяг ГР 336. Фото: Ярослав Храмов
Двигун паротяга після реконструкції. Фото: Ярослав Храмов
Такий вагон є тільки на дитячій залізниці. Фото: Ярослав Храмов
Юні залізничники. Фото: Ярослав Храмов
Головний вокзал Дитячої залізниці — копія «доросого». Фото: Ярослав Храмов

ГР — це вузькоколійні паровози, що поставлявся в СРСР після Другої світової війни з Німеччини в рахунок післявоєнних репарацій. Звідси і абревіатура у назві — російською «германский репарационный».

Історія цього паротягу дуже цікава. Як повідомляють у Дитячій залізниці, саме він у 1953 році відкривав рух поїздів малою столичною магістраллю.

Наприкінці 90-х років минулого століття паровоз передали для організації ретропоїздок вузькоколійками України. У 2005 році легендарний локомотив повернули на дитячу залізницю та знову почали перевозити гостей магістралі.

До слова, у складі поїзда є Party вагон, який запустили у серпні минулого року. Під час поїздки пасажирів цього незвичного вагона розважають аніматори.

Поїзди на Київській дитячій залізниці курсують з четверга по неділю. У будні — з 10:30 до 17:10, у вихідні — з 10:30 до 18:50.

Планується, що паровоз Гр-336 курсуватиме кожні перші та останні вихідні місяця, а також по святковим дням.

Київська дитяча залізниця почала рух поїздів та пасажирських перевезень 4 червня.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»