У парку Шевченка для киян провели навчання мінній безпеці

Дітям та дорослим пояснили правила поведінки при виявленні підозрілих предметів, як виявити міни та захиститися від вибухів.
Уроки з мінної безпеки організували депутатка Київської міської ради Ксенія Семенова спільно з волонтерами «Солом’янські котики» та спеціалістами Державної служби з надзвичайних ситуацій.




Під час навчання діти та дорослі дізнались базові правила, яких беззаперечно потрібно дотримуватись. Запрошені експерти з Державної служби з надзвичайних ситуацій демонстрували засоби бронезахисту та пошуку вибухонебезпечних предметів, спеціально встановлені вибухові пристрої, боєприпаси на розтяжках та інші вибухонебезпечні предмети.
«Усі ці вибухонебезпечні пристрої— лише, на жаль, не муляжі, а справжні, були знешкоджені піротехнічними підрозділами ДСНС під час розмінування звільнених від російських окупантів населених пунктів України», — зазначили у ДСНС.




Також фахівці-піротехніки розповіли дітлахам про порядок дій та правила поведінки у разі виявлення підозрілих або вибухонебезпечних предметів.
До заходу долучились 120 діток та дорослих. Малюки зіграли в командну гру задяля закріплення нового матеріалу та поміряли костюми піротехніків, і навіть дали йому ім’я — Степан.




Як зазначила Ксенія Семенова, у цей складний воєнний час необхідно володіти базовими навичками мінної безпеки задля збереження життя та здоров’я кожного українця.
«Ворог збільшує масштаби застосування мін в Україні та, навіть, випробовує протипіхотні міни нового зразка. Окупанти безжально намагаються знищити український народ та наших дітей, вони свідомо мінують іграшки та інші побутові предмети. Кожен з нас має усвідомлювати небезпеку, яку становить вибухівка. Ці знання можуть врятувати не одне життя», — зазначила вона.
Ксенія Семенова додала, що надалі спільно з БФ «Солом’янські котики» буде продовжувати організовувати такі навчання для мешканців столиці, аби підвищити рівень їх безпеки.
Фото: Солом’янські котики, ДСНС України
У Державній службі України з надзвичайних ситуацій створили короткі відеопояснення для дітей та підлітків про вибухонебезпечні предмети.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»