Imaginarium: у столиці демонструють оригінальні скульптури-роздуми про уявний світ

У виставковій залі музею Шолом-Алейхема представлені роботи сучасного скульптора Михайла Карловського, які відображають стани та настрої сучасної людини.
«Imaginarium» — це уявний світ, однак у цьому світі глядач може зустріти знайомих героїв античних мітів або біблійних історій, які втілюють споконвічні переживання, актуальні й для сьогоднішніх днів.
Михайло Карловський — відомий український скульптор, який у своїй творчості гармонійно поєднує традиції класики та мистецького постмодернізму. Він є представником творчої династії: монументальні твори його батька Болеслава Карловського прикрашають різні міста України. Серед найбільш відомих робіт у столиці є скульптура «Праця» на станції метро «Дніпро»…

За свідченнями мистецтвознавців, надзвичайний вплив на творчість Михайла Карловського мало навчання у Вищій школі мистецтв та дизайну «Бург Гібіхенштайн» у міста Галле у Німеччині, що дозволяє вважати скульптора європейським митцем.
«Статичність силуетів його станкових скульптур наштовхує не стільки на думку, скільки на відчуття присутності середземноморської архаїки, — з усією її чистотою виразів і форм, здатних втримувати цнотливість у виразах облич що вбраних, що оголених тіл», — зазначає мистецтвознавиця Дана Пінчевська.
Творчість митця, де людина є центром Всесвіту та метою всіх подій, неймовірно тішить сучасних глядачів. Його скульптури позбавлені зайвого пафосу та надмірності, гармонійно організовують довколишній простір.








Завдяки антропоцентричності власного світогляду, Михайло Карловський прагне втілити будь-яку ідею у вигляді реалістично виконаних чоловічих, жіночих та дитячих фігур, що інтерпретують чи ілюструють суттєві роздуми, стани та настрої сучасної людини.
Торкаючись гострих чи проблемних питань, скульптор надає своїм героям обрисів, що фіксують відчуття світлої гармонії та спокою, які традиційно вирізняють класичні та неокласичні твори від експресивності, властивої представникам постмодернізму.
«Його воїни та жінки, птахи та коні не символізують ані замісної жертви, ані мудрості, ані підлості — лише красу того чи іншого створіння, прекрасного лише через відсутність розбіжностей із власною сутністю», — зауважують мистецтвознавці.
Твори Михайла Карловського зберігаються у Художньому музеї Саксонії — Анхальт в Галле (Німеччина), у приватній колекції принца Монако, Альбера, в Чернівецькому обласному художньому музеї та Музеї Шолом-Алейхема, а також у приватних зібраннях Німеччини, України, Бельгії, Франції, Канади, Великої Британії, Аргентини та США.
«Образотворче мистецтво, скульптура — це сенс його життя, його основне покликання… Приємно спостерігати, скульптури такого високого рівня митця викликають багато позитивних емоцій серед шанувальників сучасного мистецтва», — розповідають куратори експозиції у Музеї Шолом-Алейхема.
Виставка скульптури «Imaginarium»
Коли: до 10 липня.
Де: вул. В.Васильківська, 5. Арена — Сіті. Графік роботи: з 10.00 до 18:00 (каса до 17:30), вихідний — понеділок.
Вартість вхідного квитка: 30 гривень.
Нагадаємо, що у Музеї Києва знову можна побачити сатиричні картини полтавського художника Юрія Шаповала «Як справа, так і зліва!».
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»