У столичному ботанічному саду врятували віковий дуб

Після лікування і відновлення у дуб заклали капсулу часу з листами майбутнім поколінням.
У липні 2021 року минулого року потужний буревій пошкодив унікальний 250-річний дуб, що росте у Ботанічному саду ім. Фоміна. Через негоду на висоті 4,5 м відчахнулася скелетна гілка до 65 см в діаметрі. Після обстеження дерева вирішили скористатися допомогою волонтера-арбориста Володимира Ветроградського. Кошти на порятунок рослини громада Києва зібрала в дуже короткий термін.
Лікувально-відновлювальний процес критичних ран пошкодженого дуба відбувався у декілька етапів: спочатку було зачищено місце відлому, оброблено зрізи та проведено лікування стовбурових порожнин.
У жовтні дуб отримав досить критичне руйнування крони, спричинене прихованою вадою розвитку стовбура, яка не була помічена вчасно. У природних умовах дерево з такими ушкодженнями не вижило б. Тому провели комплексну робота із впорядкування та перепрограмування всієї крони із застосуванням ручного та електричного інструменту, нівелювання та попередження патологій в розвитку крони.



Наразі низка складних операцій із відновлення однієї із зелених родзинок ботанічного саду завершена. Завдяки співпраці Володимира Ветроградського з керівництвом Ботанічного саду, підтримці волонтерів та небайдужих містян віковий дуб отримав друге життя.
На завершальному етапі робіт у дуб заклали капсулу часу з листами майбутнім поколінням.
На території дендрарію Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна налічується 30 екземплярів старих дерев дуба звичайного (Quercus robur). Вік цих рослин 60-100 років і більше. Один з найстаріших дубів росте на ділянці Реліктових рослин.
Відомостей про його вік немає. Співробітники саду вважають, що цей дуб ріс ще до заснування Ботанічного саду, тому що у Списку деревних рослин за 1884 р. наводиться лише назва колекційних дерев, серед них є Quercus pedunculata або за сучасною назвою Quercus robur.
У травні фахівці лікували Липу Петра Могили, що росте біля Нуціонального музею історії України і яку пошкодив буревій.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»