Графіка киянки Олесі Джураєвої потрапила на «Зоїн Ковчег»: виставку на кораблі в Парижі

Шедеври найрізноманітніших видів мистецтва зібрала на виставці «Zoia’s Ark» («Зоїн Ковчег») на культовому річковому човні «Péniche»у столиці Франції українська сучасна художниця та натхненниця арт-групи Мистецьке коло Зої (Zoia's Circle) Зоя Скоропаденко.
На символічний ковчег на Сені потрапили «зразки» творів найрізноманітніших мистецьких напрямків — аби врятувати їх від «всесвітнього потопу», війни, ядучих політичних ігрищ, байдужості та фейкових новин.
Доповнена реальність, живопис, скульптура, малюнки, кераміка, фотографія, 3D та лінзикулярне мистецтво, графіка, вуличне мистецтво і навіть мистецькі капелюхи знайшли символічний прихисток на річковій галереї.

Однак найактуальнішим порятунок на «Зоїному Ковчезі» є для творів української майстрині ліногравюри з Києва Олесі Джураєвої. Попри війну, мисткиня досі залишається в Україні. Після місяців переховування в селі з родиною, вона нарешті повернулася до своєї майстерні у столиці України.
Її твори в Парижі не просто рятуються від війни — ця цілком мирна і гармонійна графіка нагадує мирній Франції про те, що за якихось кілька тисяч кілометрів, котрі легко долаються сучасною військовою ракетою, митці досі мусять щодня по кілька разів втікати в бомбосховище і працювати під звуки ППО.
Окрім творів Джураєвої, протягом останніх вихідних червня на «Зоїному Ковчезі» експонуватимуться зразки різних видів мистецтва від авторів з різних куточків світу.
Зокрема, на виставці будуть представлені поп-ап картини ісландського сучасного художника Сноррі Асмундссона, відомого перфомансами «Танець з мертвими» та «Кращий піаніст світу».
Також на виставці можна буде побачити картини американсько-французької художниці з італійської Лігурії Лінди МакКласкі.
Вуличне мистецтво продемонструє митець з Монако Ентоні Альберті, aka MrOneTeas. Його мистецька кар’єра починалася зі стін його альма-матері Villa Arson — а зараз він створює проекти для Фонду князя Монако Альберта II.
Також на Ковчег потрапив ще один монегаск — мультидисциплінарний художник Жерар Петтіті та його скульптури із серії «Бестіарій».
Українка Зоя Скоропаденко, котра живе в Монако, є не лише сполучною ланкою між усіма цими митцями, а й кураторкою «Ноя» та творцем цієї виставки «Ковчег». Вона виставлятиме свої знамениті серії «ТОРСО», «Інтелектуальні пейзажі» та « Нові майстри Помпеї», а також результати її творчої співпраці з українсько-канадсько-французьким керамістом Дейлом Дорошем та французьким керамістом Бернаром Вітуром.
Також гості виставки зможуть помилуватися моделлю скульптури Скоропаденко «Надія» (The Hope), котра у 2019 році була встановлена навпроти Національного музею Чорнобиля в Києві.
«Ковчег Зої» є однією із серії міжнародних виставок, створених мистецьким об’єднанням Circle of Zoia та галереєю The Meloy Art.
До слова, цього року Зоя Скоропаденко була VIP-гостею Art Paris.
Марина Олійник