Мадонна з київського метро та її немовля привітали переможців столичного квіткового конкурсу

Конкурс на найкращу квітково-патріотичну композицію міста виграв квітник «Київська Мадонна з немовлям».
Конкурс організовали Управління екології та природних ресурсів КМДА спільно з КО «Київзеленбуд». Переможцем стали озеленювачі Солом’янського району.
Нагадаємо, що переможця обрали самі кияни через інтернет-голосування, яке тривало з 8 до 21 червня. На конкурс всі районні зеленбуди столиці представили майже 30 квітково-патріотичних композицій.
«В результаті голосування з великим відривом, отримавши 42% голосів киян, перемогла композиція „Київська Мадонна з немовлям“. Вітаємо колектив-переможець із заслуженою перемогою! Також висловлюю подяку усім нашим озеленювачам, які в цей непростий час продовжують працювати, аби Київ залишався охайним і зустрів перемогу зеленим та квітучим», — зазначив начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний.
Він вручив подарунок колективу КП УЗН Солом’янського району — планшет для розробки дизайну нових квіткових композицій.

На церемонії нагородження була також присутня Тетяна Блізняк, яка стала прототипом зображення «Київська Мадонна в метро». Фото Тетяни, яка годує немовля, ховаючись від бомб у київському метро, наприкінці лютого зробив угорський журналіст Андраш Фьольдеш. Фотографія стала популярною в Інтернеті, а її героїню почали назвати «Київською Мадонною». Жінка спеціально приїхала на один день до столиці, щоб привітати переможців конкурсу.

«Ми у перші дні війни були вдома, а в метро спустилися перед тим, як евакуюватися з Києва. Рано вранці хотіли потрапити на потяг, тому з вечора прийшли в метро переночувати. Ми одну ніч перебули в метро, й тоді ж нас помітив фотограф», — розповіла «Вечірньому Києву» Тетяна Блізняк.
Вона розповіла, що на ранковий потяг їм не судилося потрапити, бо у місті був бій з рашистами, які прорвалися на проспект Перемоги. Тоді ж повністю закрили всі станції метро. Коли людям дозволили вийти, Тетяна з дитиною та чоловіком дісталися вокзалу й потрапили у евакуаційний потяг Укрзалізниці.
«От так добиралися на захід нашої країни. Ми весь цей час там перебували, й сьогодні повернулися на один день. Плануємо знову туди виїхати», — повідомила Тетяна.
Вона говорить, що маленькій Марічці на той момент було 2 місяці й вона не капризувала.
«А я спокійно біля неї трималася. Маленька поводила себе як зазвичай — поїсти- поспати. Нам дуже допомогло те, що вона така маленька — легше було з нею їхати. Тому що зараз їй треба побавитися, порухатися, весь час хоче сидіти на руках.

«Гадаю, що перемога за „Мадонною“ не лише тому, що це справді якісна й красива робота. Ця інсталяція — присвята кожній українській мамі. Захистити дітей від війни — ось що важливо для кожної матері, незалежно від віку дитини. Наші квіти — це найменша подяка, яку ми можемо їм висловити», — сказав генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король.

«Інсталяцію «Київська Мадонна з немовлям» ми створили на транспортній розв’язці на вулиці Вадима Гетьмана. Тут часто висаджуємо квіткові композиції», — говорить дизайнер КП УЗН Солом’янського району Леся Галенко. — Цей сюжет мене надихнув, бо він показує силу наших жінок, бо вони непереможні, дуже сильні духом. Якби не ці якості українських жінок, було б набагато важче нашій країні».

Пані Леся розповіла, що всім колективом підбирали асортимент квітів, й вирощували їх.
«Щоб краще відтворити риси обличчя його створили з фанери: вирізали, малювали, відтворювали тони. Малювала наша команда дизайнерів. А потім було перенесення ескізу з паперу на грунт — створили малюнок на грунті теж самі дизайнери.
Вона додала, що працює дизайнером у зеленбуді Солом’янського району всього рік і це її дебют.
За її словами площа квітника складає 149 кв. м. Для панно підібрали, виростили та висадили 37 тисяч квітів: маргаритки, бегонія, ірезіне, тагетис, цинерарія, нафаліум, традисканція, альтернатера, лаванда, калібрахоа. На цю роботу озеленювачі витратили чотири дні. Також використали елементи з фанери та 1,5 тонни білої мармурової крихти.

Загалом для створення патріотичних композицій у Києві висадили 320 тисяч квітів. Усі вони були вирощені у теплицях та оранжереях районних підприємств, що входять до «Київзеленбуду». Окрім української символіки — тризуб, прапори, вишиванки, рушники — були обрані також теми, що показують відчайдушну боротьбу України з російським агресором.
«Вечірній Київ» писав, що у Києві продовжують висаджувати дерева.
Всі фото Катерини Новосвітньої
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»