Українці за добу назбирали на два байрактари

На рахунок фонду Сергія Притули надійшло 296 000 000 грн благодійних пожертв.
Вчора, 22 червня, в Україні стартував проєкт «Народний Байрактар». Волонтер, громадський діяч і шоумен Сергій Притула оголосив про збір 500 млн гривень на закупівлю трьох безпілотників Bayraktar для Збройних сил України.
А вже сьогодні вранці, станом на 9:00, на, здавалося б неосяжну ціль, українці перерахували 296 мільйонів гривень.
«Минула доба…Станом на 9.00 23.06 ви задонатили…296 000 000 грн!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Доплюсовуємо те, що наш фонд виділив на проєкт і маємо сумарно 366 000 000 гривень!!!!! А це означає, що з бажаних трьох ми вже назбирали на ДВА БАЙРАКТАРИ!!! Люди, ви робите щось фантастичне і пишете історію!» — емоційно написав у фейсбуці Притула.
Щоб долучитися до історичного збору коштів — натисніть тут.

Bayraktar TB2 — це ударний оперативно-тактичний середньовисотний БПЛА із тривалістю польоту понад 12 годин. Може вести розвідувальні дії та вражати цілі високоточними ракетами й бомбами, оскільки здатний підіймати у повітря вантаж до 55 кг.
Свою назву безпілотник отримав на честь засновника компанії Baykar (яка займається виготовленням розвідувально-ударних дронів) — Оздеміра Байрактара. У перекладі з турецької назву можна перекласти як «прапороносець».
Україна підписала угоду про купівлю «Bayraktar TB2» у Туреччини на початку 2019 року. А вже навесні 2021 року БПЛА здійснили свої перші польоти над східними територіями нашої країни. Вперше в бойових діях дрон «Байрактар» використали під час обстрілу окупантами села Гранітне, що на Донеччині. Тоді росіянам не вдалося навіть засікти безпілотник, щоб його знищити.
Україна має обидві версії «Байрактар»: дрони, які працюють на 150 км, і ті безпілотники, які мають радіус дії 300 км. Також БПЛА «Bayraktar TB2» відрізняються високоточною системою оптичного наведення на ціль. Вони оснащуються інфрачервоною та електронно-оптичною камерою, лазерним дальноміром.
Безпілотники Bayraktar стали одним із символів спротиву окупантам в Україні з перших днів повномасштабного вторгнення, коли українські військовослужбовці активно публікували відео знищення за допомогою них російської техніки.
Олена ПЕТРИШИН, «Вечірній Київ»