На війні пропала рідна людина: куди киянам звертатися за допомогою

Юридично та психологічно допоможуть спеціалісти Київського Центру АТО.
Родичі зниклих безвісти Захисників України можуть отримати кваліфіковану допомогу в пошуку своїх рідних від фахівців Київського міського центру допомоги учасникам Антитерористичної операції.
Анна Швиденко, заступниця директора Київського Центру АТО ділиться з журналістами нашого видання, що це одне з найбільш актуальних на сьогодні питань.
«Щодня до нас телефонують близькі бійців, з якими на фронті пропав звʼязок. Вони розгублені й просять допомогти знайти бодай якусь інформацію про їхнього воїна. Просять вказати необхідні документи, щоби зареєструвати захисника безвісти зниклим. Питають, як бути родині надалі без годівника. Питань дійсно багато, люди вперше стикаються з цими проблемами, тому ми зараз посилено консультуємо кожного, хто звертається до нас», — розповідає Анна Швиденко.
Низка питань, з якими можуть телефонувати рідні зниклих бійців велика. Фахівці Центру пояснять, куди подавати заяву про розшук особи, як отримати пенсії по втраті годувальника, в яких випадках потрібно звертатися до суду із заявою про визнання особи померлою, коли припиняється розшук зниклого воїна тощо.
Крім того, рідним допоможуть емоційно справитися із бідою.
«Обставини, за якими зникають захисники — різні. І щоби близька людина зайвий раз себе не накручувала ми радимо поспілкуватися сам на сам з кваліфікованими психологами», — додає Анна.
Психологічна допомога проводитиметься у стінах Центру, і надаватимуть послугу фахівці з великим та потрібним досвідом.
«Ми запрошуємо психологів до Центру, оскільки наші спеціалісти зараз воюють», — додає Анна Швиденко.
Якщо ваш захисник чи захисниця тривалий час не виходять на звʼязок — звертайтеся до фахівців Центру АТО. Вони приймають дзвінки в будні дні від 9:00 до 18:00.
Обговорити всі важливі питання можна телефоном: 380 800 300 633.
Адреса прийому громадян: вул. Хрещатик, 25, Київський міський центр АТО
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»