«Євробачення-2023»: Україна вимагає змінити рішення щодо перенесення конкурсу до Великобританії

Суспільний мовник вважає, що Україну поставили перед фактом без обговорень можливостей інших варіантів щодо проведення «Євробачення-2023».
У відповідь на оприлюднену заяву Європейської мовної спілки щодо неможливості проведення конкурсу «Євробачення — 2023» Суспільне мовлення та МКІП виступили зі спільною заявою.
В ній пишуть про те, що Україна не згодна з характером прийняття такого рішення: «коли нас поставили перед фактом без обговорень можливостей інших варіантів». Представники України вимагають проведення подальших перемовин та знаходження спільного рішення, яке буде задовольняти всі сторони.
«Ми чесно виграли Євробачення — 2022 та виконали наразі всі умови в зазначені терміни щодо процесу погодження його проведення в Україні — надали відповіді та гарантії по безпекових нормах та можливі місця проведення конкурсу», йдеться у спільній заяві.
Суспільне та МКІП вказують на те, що Євробачення — 2023 в Україні — це потужний сигнал для всього світу і ця підтримка необхідна Україні зараз.
«Ми будемо вимагати змінити це рішення, тому що вважаємо, що зможемо виконати всі взяті на себе зобов’язання, про що було неодноразово наголошено Європейській мовній спілці», — заявляють організатори пісенного конкурсу з України. Вони також вимагають додаткових перемовин.
Європейська мовна спілка 17 червня повідомила, що пісенний конкурс «Євробачення-2023» через війну та проблеми з безпекою не може проводитись в Україні, яка нині переживає широкомасштабне вторгнення рф. Відтак конкурс проведуть у Великобританії, яка посіла цьогоріч 2 місце.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»