Київрада ухвалила важливе рішення щодо підтримки комунальних кінотеатрів

Кінотеатр «Старт». Фото: Київрада Корпусенко
Кінотеатр «Старт». Фото: Київрада Корпусенко

Сьогодні у столиці відновили роботу сім комунальних кінотеатрів. Але заробити кошти на довоєнному рівні для свого забезпечення вони не можуть.

З перших днів війни співробітники КП «Київкінофільм» здійснюють заходи щодо збереження майна територіальної громади міста Києва. Зокрема це — будівлі кінотеатрів та обладнання для кінопоказу.

На початок червня у Києві вже відновили роботу сім комунальних кінотеатрів: «Лейпциг», «Флоренція», «ім. Шевченка», «Старт», «Факел», «Промінь» та «Ліра».

На сьогоднішньому засіданні Київради депутати ухвалили важливий проєкт рішення задля збереження мережі кінотеатрів комунальної власності територіальної громади міста Києва, які перебувають в оперативному управлінні КП «Київкінофільм».

«В умовах воєнного стану ряд загальноміських культурно-мистецьких заходів, які були передбачені Комплексною міською цільовою програмою „Столична культура: 2022-2024 роки“, не може бути проведений. Тому Київська міська рада прийняла рішення економію коштів в обсязі п’ять млн грн, як виняток в умовах дії воєнного стану, спрямувати на виплати заробітної плати співробітникам комунального підприємства, оскільки наразі ситуація не дозволяє їм заробити як це було в мирний час», — розповіла депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха.

Депутатка додала, що спільними зусиллями міська влада залучає максимум ресурсів задля відновлення культурної інфраструктури у столиці.

Також на сьогоднішній сесії столичний мер Віталій Кличко вручив відзнаки «Почесний громадянин Києва» видатним киянам.

Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»