Києве мій: столичний музей представляє експозицію-присвяту нашому місту

У Музеї Шолом — Алейхема демонструють оригінальну виставку живопису та графіки відомих київських митців.
Виставковий проєкт став першим мистецьким заходом музею з початку війни. Свої двері музей гостинно відкрив для киян наприкінці травня, з нагоди святкування 1540-річчя Києва.
В артпроєкті представлені живопис та графіка відомих майстрів: Юхима Ровницького, Андрія Набоки, Альберта Фельдмана, Стефана Арпада Мадяра.
Окрасою виставки є мальовничі київські пейзажі відомого художника Юрія Химича, які для експозиції передав син митця Михайло.

«У радянські часи пейзажі Юрія Химича не вписувалися в установлені канони. Він був яскравою особистістю і його твори завжди привертали увагу на виставках. Велика серія робіт Юрія Химича присвячена Києву. Це Київ минулих десятиліть, але він впізнаваний і дорогий серцю кожному киянину», — розповідають про творчість митця куратори експозиції.
Також відвідувачі музею мають змогу побачити графічні твори й самого Химича молодшого. Деякі його роботи присвячені видатному класику єврейської літератури, киянину Шолом — Алейхему.
На жаль, у зв’язку з ситуацією в країні основна експозиція, присвячена життєвому та творчому шляху легендарного автора «Тев’є — молочника» зараз недоступна для відвідувачів…



В експозиції також привертає увагу ліногравюра Михайла Химича, де зображена ще одна видатна киянка Голда Меїр — політична діячка та прем’єрка Ізраїлю у 1969-1974 роках. До шести років вона з родиною жила на вулиці Басейній, згодом після єврейських погромів емігрувала з родиною до міста Мілуокі, штат Вісконсин у Сполучених Штатах.
За словами співробітників музею, приємною несподіванкою стала велика кількість охочих відвідати експозицію, навіть у нинішніх умовах воєнного стану.



«Кожна небезпека містить у собі потенціал внутрішньої зміни. Популяризувати українську культуру, українське мистецтво необхідно навіть у такий важкий для країни час. Це теж можливість наблизити нашу Перемогу», — переконані співробітники музею.
Також у приміщенні музею триває виставка унікальних оберегів з колекції Сергія Громова — директора громадського Музею миру під час російської агресії у 2014-2015 роках.
Виставка живопису та графіки «Києве мій»
Коли: до 15 червня, щодня з 11.00 — 17.00, крім понеділка.
Де: вул. Велика Васильківська, 5
Вартість квитка: 30 гривень
Нагадаємо, що сьогодні у Театрі Лесі Українки покажуть виставу за творами поетів «Розстріляного відродження».
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»