У Києві працівники критичної інфраструктури отримали психологічну підтримку
За два місяці такі консультації, що проводилися Управлінням з питань гендерної рівності за підтримки ООН Жінки, пройшли майже 1000 фахівців із 25 установ.
Водночас київські психологи здобувають навички, аби надавати підтримку якомога якісніше. Сьогодні завершився п’ятиденний тренінг «Кризове консультування та психологічна підтримка під час війни» для фахівців із «Першої психологічна допомога жінкам і дівчатам Києва» та психологів соціальних служб.
Тренерки Ірена Голуба та Агія Богданова з Латвії тиждень ділилися досвідом з більш ніж 50 київськими спеціалістами, які потім працюватимуть з людьми, на чиї плечі зараз лягло величезне навантаження не тільки фізичне, а й емоційне.
«Вже більше трьох місяців у країні триває повномасштабна війна. Це складні випробування для всіх нас, і більшість людей перебуває в постійному стресі. Працівники соціальної сфери, які постійно працюють із людьми, отримали додаткове навантаження зовсім іншого рівня складності. Соціальні служби працюють на межі своїх можливостей, а працівники емоційно вигорають, виснажуються. Саме тому ми прийняли рішення про організацію психологічних консультацій медиків і працівників критичної інфраструктури міста», — зазначила заступниця голови КМДА Марина Хонда.
За її словами, за два місяці ці консультації, організовані Управлінням з питань гендерної рівності, пройшли майже 1000 фахівців із 25 установ. Проведено більше 100 годин особистих консультацій. Аби якнайефективніше допомагати людям, фахівці-психологи проходять тренінги із іноземними колегами-експертами.
6-7 червня відбудеться онлайн тренінг для психологів екстрених методик у роботі з травмою. Тренінг організувала міська влада спільно з Українською спілкою психотерапевтів та американським Центром медицини розуму і тіла. Цей Центр більше 30 років співпрацює з місцевими партнерами у всьому світі: навчає своїй комплексній програмі психологічного самопіклування, самосвідомості та груповій підтримці у зціленні травм — для підтримки невеликих груп під час і після воєн та кліматичних катастроф.
Марина Хонда подякувала міжнародній структурі ООН Жінки за підтримку в реалізації цього проекту. На її переконання, такі проекти можуть стати основою для створення програм післявоєнної адаптації та психологічної підтримки, адже таких програм в Україні поки немає.
Нагадаємо, у Києві запрацює центр психологічної допомоги постраждалим від війни. Допомогу надаватимуть безплатно для всіх, хто відчуває потребу у психологічній підтримці.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»