До Дня Києва у Деснянському районі відкрили квіткове панно з літаком «Мрія»

«З Мрією» на Троєщині. Фото: Олексій Король
«З Мрією» на Троєщині. Фото: Олексій Король

На велелюдній локації на Троєщині — поряд з кінотеатром «Флоренція» та Деснянською райдержадміністрацією озеленювачі створили велике панно з квітів «З Мрією» й презентували його киянам.

«Київ живе в своєму особливому ритмі. І нам важливо було зараз підкреслити, що життя переможе й переможе краса, показати, що ми патріоти своєї держави й віримо в перемогу. Тому наші дизайнери та озеленювачі створили концепцію клумб-панно у столиці», — говорить генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король.

Загалом по місту буде понад 20 квіткових панно на патріотичну тематику, а до Дня Києва озеленювачі створили 10, і цей процес триває.

Олексій Король, Ганна Старостенко, Дмитро Ратніков під час презентації панно
Біля кінотеатру «Флоренція» та у парку «Деснянський» завжди велелюдно

За словами Олексія Короля, велика емблема ЗСУ має з’явитися у парку «Позняки» пізніше. Нині зеленбудівці працюють над створенням панно «Голуб миру», прапорами з квітів дружніх держав.

«В композиції «З Мрією» мова не зовсім про той літак, а про дуже відомий малюнок дівчинки, яка його собі отак уявила. По мотивах цього малюнку вже створили поштову марку. А ми дитячий малюнок відтворили у квітах. На створення клумби пішло до 10 тисяч квіток й 10 днів роботи. Щоб зобразити легендарну «Мрію», працівники КП УЗН Деснянського району висадили близько 9800 квітів на загальній площі 85 кв. м. Для обрамлення квіткового малюнка було використано майже 2 тонни білої мармурової крихти. За основу для ескізу взяли малюнок 8-річної доньки одного з працівників підприємства.

«Катя обожнювала цей літак і дуже сумувала, коли його знищили. Дитинка світла, дуже вірить у перемогу України і що літак відбудують, бо він робив добрі справи. Дівчинка намалювала літачок і подарувала татові малюнок на роботу. Ми коли дізналися історію малюнка, то були дуже вражені і вирішили, зробити такий квітник», — зазначили в КП УЗН.», — пояснив Олексій Король.

Він розповів, що дизайнери зеленбуду, втілювали у Києві ті сюжети, які у людей викликали найбільше емоцій у цей важкий поєнний період. Наприклад, люди говорять про незламність ЗСУ, про Привида Києва, про Мадонну з немовлям з столичного метро, фото якої облетіло весь світ. Все це стало символами нашої війни за незалежність.

У столиці незабаром можна буде побачити й панно з рожевим капелюхом від лідера групи Kalush Orchestra. А також веселе квіткове панно «Привіт! Ми з України!», де крім напису будуть зображені бойові гуси — українська «біологічна зброя». Такі квіткові малюнки, як і панно «Російський корабель! Йди на.й!» викликатимуть посмішку й створюватимуть позитивний настрій. Їх спеціально розміщують у велелюдних місцях й на схилах для кращого огляду.

Олексій Король підкреслив, що всі квіти для клумб вирощені в столичних теплицях без додаткових бюджетних вкладень. Їх вирощували під час найскладніших боїв за Київ у березні.

«Вечірній Київ» повідомляв, що вулиці, сквери та парки до Дня Києва прикрасять незвичайними квітковими композиціями.

Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»