Люди війни: у столиці триває фестиваль українського кіно

Секція ретроспективного кінофестивалю «Українська Нова Хвиля» присвячена темі російсько-української війни як однієї головних тем, над якими працюють сучасні українські кінематографісти.
В програмі фестивалю — чотири фільми. У них йдеться про окупацію Криму та події на Донбасі — реальні та уявні.
Після показу стрічок заплановане обговорення, яке у форматі офлайн-подкасту проводитимуть співзасновники Gogol Media Вадим Кириленко та Микита Рибаков, а також кінокритики Ігор Кромф (Київ) та Станіслав Тарасенко (Львів).
Серед стрічок — драма «Атлантида» Валентина Васяновича, що перемогла на Венеційському кінофестивалі у програмі «Горизонти». Ролі у фільмі зіграли лише непрофесійні актори — ветерани АТО, волонтери, солдати ЗСУ. Займає 11-у позицію у списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно.


Ретроспективний кінофестиваль «Нова українська хвиля» — це серія показів та обговорень українських фільмів, знятих після 2014 року. Метою цього кінофестивалю є осмислення «нової хвилі українського кіно» як унікального та цілісного явища української культури. Говоритимуть про теми, образи та принципи, на яких будується сучасний український кінематограф.
Коли: 26-29 травня о 18:00
Де: Планета кіно, Дніпровська набережна, 12, ТРЦ «River Mall»
Вартість квитків: 130-230 грн.
Нагадаємо, 27 та 28 травня до Дня Києва у столиці проведуть благодійний захід — мистецькі дні «Київ 4.5.0». В програмі — кінопокази фільмів про події повномасштабного вторгнення росії, виставка актуальних плакатів та ілюстрацій, музична сцена, лекції та дискусії.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»