Як говорити з дітьми про міни пояснили експерти Дитячого фонду ООН в Україні

Дитячий Фонд ООН в Україні вже здійснює підтримку переселенців та інших вразливих груп населення за допомогою мобільних груп, які надають допомогу у вигляді продуктових наборів, так і соціальну психологічну допомогу.
Одним із напрямків діяльності фонду є просвітницька. Зокрема експерти розробили низку рекомендацій для батьків щодо того, як говорити з дітьми про міни.
- Виберіть час, коли дитина не зайнята грою чи мультфільмом.
- Скажіть, що зараз ви вивчаєте щось абсолютно нове і дуже важливе, і попросіть дитину допомогти вам запам’ятати цю інформацію.
- На картинці ви бачите протипіхотну осколкову міну направленої дії. Покажіть це зображення дитині й запитайте, чи знає дитина, що це. Скажіть, що це міна.
- Спочатку краще показати ілюстрацію, а наступного разу можна показати реальне фото.
- Запитайте дитину, на що їй схожий цей предмет.
- Послухайте варіанти дитини. Далі — поясніть, що цей предмет називається «міна», вона дуже небезпечна. Хоча схожа на безпечні предмети — музичну колонку, старий телевізор на ніжках, радіоприймач, маленьку сумочку, гаманець. Варіантів для порівнянь може бути багато.
- Розкажіть, що ця міна розміром з книжку, зеленого кольору. Вона може бути на землі чи деревах, чи навіть парканах. Наголосіть — підходити до такої міни й тим паче чіпати не можна в жодному разі. Потрібно обережно відійти назад та повідомити дорослих. Вони зателефонують рятувальникам — 101. А рятувальники знешкодять предмет і знову зроблять це місце безпечним для людей.

Проблема дуже актуальна, адже на Київщині були кровопролитні бої, а росіяни, відступаючи, мінували будинки, а у Бучі, навіть, замінували фортепіано дівчинки.Також пастки можуть бути і в лісах.
До слова, представники фонду готові допомагати місту Києву у втіленні проєктів, спрямованих на підтримку закладів охорони здоров’я, захисту дітей та внутрішньо переміщених осіб у цей нелегкий для України час.
Зокрема, ЮНІСЕФ разом з благодійний фондом «Клуб Добродіїв» запустили проєкт «Спільно. Точки зустрічі» для дітей та підлітків, які під час війни залишились у Києві.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»