Евакуацію тяжкопоранених з «Азовсталі» проведуть за участю Туреччини, — Верещук

Із заблокованого заводу у Маріуполі спочатку евакують 38 важкопоранених.
Україна розпочала новий раунд переговорів навколо дорожньої карти спецоперації. Евакуацію із заводу, де заблоковані військові, розпочнуть з важкопоранених, про це повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.
«Є Червоний хрест, вони сьогодні зустрічаються з росіянами. Провели з ними (МККК — „ВК“), а також з ООН переговори та дали їм мандат. Ми хочемо, щоб був підписаний документ: як саме відбуватиметься евакуація з „Азовсталі“, готуємося до підписання», - цитує слова Верещук, з ефіру телеканалу «1+1», пресслужба Мінреінтеграції.
Віцепрем’єрка нагадала, що на території комбінату перебувають не лише бійці батальйону «Азов». Наразі там є солдати та офіцери інших армійських частин, Нацполіції та Держприкордонслужби. «Ми розуміємо, що хлопців треба рятувати!», — заявила Ірина Верещук, а також додала, що посередником у цих переговорах є Туреччина.
«Працюємо покроково. Обміняємо 38 важких, потім будемо рухатися далі. Зараз немає перемовин про обмін 500 або 600 людей, про що повідомляють деякі ЗМІ», — написала Верещук у телеграмі в четвер.
Як повідомляють «Крим.Реалії», лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемилєв розповів, що турецька влада вже пропонувала міністрові оборони рф Сергію Шойгу провести операцію екстракції. Військових та поранених пропонували вивезти до Туреччини через порт у Бердянську, до кінця війни вони б знаходились саме у Туреччині. Шойгу не погодився на цю пропозицію. Як і на обмін полонених на оборонців Маріуполя. Мустафа Джемілєв повідомляє, що Туреччина продовжує брати участь у переговорному процесі.
Міністр попросила у політиків, журналістів та громадськості створити режим тиші і не заважати коментарями переговорам, які йдуть складно.
Полк «Азов» показав фото важкопоранених, які перебувають на заблокованому заводі «Азовсталь».
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»