Під час війни жіноче лідерство стає ще більш актуальним, — Марина Хонда

У рамках Академії жіночого лідерства заступниця голови КМДА Марина Хонда зустрілася із жінками-поліціянтками.
У війни — не лише чоловіче обличчя. І під час цієї війни жінки не лише воюють на волонтерському чи медичному фронті, а й пліч-о-пліч з чоловіками стоять на варті нашої з вами безпеки. У цих рядах і жінки, які працюють в органах внутрішніх справ, жінки-поліціянтки.

Напередодні Дня матері, який відзначають у другу неділю травня, в рамках вже популярної у столиці Академії жіночого лідерства провели зустріч зі співробітницями поліції. Ментори Академії, яка є міським проєктом і націлена заохотити жінок будувати кар’єру та займати керівні посади, прочитали слухачкам лекції по розвитку.
Виступила перед учасницями й заступниця голови КМДА Марина Хонда, яка курує проєкт Академії жіночого лідерства і відповідає за соціальний захист у місті. Головний її меседж — до війни ніхто не був готовий, але попри це жінки, які мали відповідальність за інших, вчилися діяти інтуїтивно.

«У перші дні війни перед нами постала просто нездоланна мета — евакуювати із міста дітей з інвалідністю. А ви ж розумієте, що це непросто, адже кожна дитинка особлива, є медичні моменти. Але нам вдалося вивезти у безпечне місце близько 7000 дітей з інвалідністю. Затримували поїзди, шукали прихисток у безпечних місцях. Після третьої тисячі ці всі моменти вже були доведені до автоматизму. Звісно, це не вдалось би реалізувати без лідерства, і без команди», — розповідає Марина Хонда.
Вона підкреслила, що під час війни жіноче лідерство стає ще більш актуальним та явним: «Жінки беруть участь у бойових діях пліч-о-пліч з чоловіками, займаються волонтерством, продовжують працювати та надійно забезпечують тил».
І попри це, вони продовжують бути матерями та дружинами, турбуватися про сім’ю та про дітей. Поєднувати свою лідерські обов’язки зі справами сімейними не завжди просто, але — реально, наголосила спікерка.


Принагідно вона також розповіла про Київську академію лідерства та її особливості під час війни.
«Академії враховує виклики воєнного стану та спрямована на формування знань та навичок жінок місцевого самоврядування, громадських організацій, волонтерок, необхідних для підтримки жіночого лідерства. А також для самоорганізації, забезпечення рівних можливостей для реалізації суспільно важливих ініціатив та координації з міською владою», — каже вона.
До слова, минулого року знання та навички з розвитку жіночого лідерства, розширення участі у прийнятті рішень на місцевому рівні, для подолання викликів пандемії отримали 52 жінки.
«Я вірю, що цей проєкт допоможе жінкам активніше та ефективніше брати участь у час післявоєнної України та кожна учасниця зможе себе проявити і зробити важливий внесок в побудову нової країни!» — наголосила Марина Хонда.


Олена ПЕТРИШИН, фото Борис КОРПУСЕНКО «Вечірній Київ»