Київрада вирішить, коли вводити електронну оплату проїзду у транспорті, — Поворозник

Рішення про те, з якої дати й на якому виді транспорту повернуть електронну оплату за проїзд, ухвалюватимуть депутати.
Міська влада закликає киян за можливості не пересуватися містом приватним автотранспортом без нагальної потреби, через брак палива, а користуватися громадським транспортом.
Мережа постійно розширюється, аби забезпечити перевезення мешканців, які повертаються у столицю.
«Сьогодні збільшується кількість громадського транспорту. Люди виходять на роботу, вони потребують заробітної платні. Відповідно, сам транспорт потребує розхідних матеріалів, треба сплачувати за пальне й електрику», — зазначив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник під час брифінгу у Медіацентрі Україна.
Відтак, Київрада на черговій сесії розгляне питання повернення електронної оплати за проїзд у громадському транспорті.
Микола Поворозник нагадав, що місто зробило проїзд у громадському транспорті безоплатним на час евакуації населення з Києва. Кияни користуються послугами громадського транспорту не сплачуючи із 24 лютого, тобто з початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну.
Наразі ж у столиці працюють: 141 автобус на 63 маршрутах; 68 трамваїв на 16 маршрутах; 80 тролейбусів на 25 маршрутах. Також людей перевозить і Київський метрополітен.
Приватні перевізники зайняті на 80 маршрутах, де нині діє 459 автобусів.
З 16 травня проїзд у всіх видах транспорту в Києві може стати платним. Про це йдеться у проєкті рішення Київради, який підготували заступник голови Київської міськдержадміністрації Петро Оленич та директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Олег Половинко.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»