Встановлено особу першого підозрюваного, що вбивав людей у Бучі, — Генпрокуратура

Підозрюваний бив прикладом автомата, примушував нюхати мертве тіло, імітуючи страту, стріляв у вухо беззбройному мешканцю Бучі.
Днями у Нацполіції Київщини повідомили про ще одну братню могилу, де поховані закатовані чоловіки з Бучі. І подібні знахідки — ледь не щодня. Для правоохоронців важливо встановити конкретні особи катів та вбивць мирних жителів.
Сьогодні Генпрокуратура повідомила про першу особу, яку не лише ідентифікували, а й заочно повідомили про підозру. Це — Сергій Колоцей, військовослужбовець нацгвардії рф, його підозрюють у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1, 2 ст. 438 КК України.)
Упізнати окупанта, що злодійствував у передмісті Києва допомогли журналісти-розслідувачі зі «Слідство. Інфо».
Отже, за даними слідства, у березні 2022 року, перебуваючи у місті Буча, Сергій Колоцей жорстоко поводився з беззбройними мирними громадянами, які не брали участі у бойових діях. Разом з іншими військовослужбовцями РФ він вбив чотирьох мирних мешканців. Їх тіла знайшли із зав’язаними за спиною руками та слідами катувань.
Колоцей примушував іншого потерпілого зізнатися у підривній діяльності проти армії РФ. Здобував зізнання наджорстоко: бив чоловіка прикладом автомата, гардою для ножа, руками й ногами. Змушував його нюхати мертве тіло та, імітуючи страту, стріляв поруч з вухом беззбройного мирного мешканця.
Тепер прокуратура хоче дізнатись й про причетність упізнаного до скоєння інших воєнних злочинів на території Київщини. Його хочуть оголосити у міжнародний розшук.
Досудове розслідування здійснюється Бучанським райуправлінням ГУ Нацполіції в Київській області, оперативний супровід — Департаментом захисту інтересів суспільства і держави Національної поліції України.
В СБУ ідентифікували сотні причетних до злочинів у Київській області. Українська спецслужба продовжує документувати кожного російського загарбника.На сьогодні встановлено особи майже 900 російських загарбників, які чинили злочини проти мирного населення на Київщині.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»