У Бучі 3 травня робитимуть безкоштовний ДНК-тест для родичів загиблих від окупантів

ДНК-аналіз допоможе ідентифікувати загиблого чи померлого родича, порівнявши ці зразки з даними ДНК рідних батьків або дітей.
Кожного 5 мешканця Бучі з тих, хто лишився під час окупації російськими військами було вбито. Мер міста Анатолій Федорук повідомив, що 80% людей загинули від кульових поранень стрілецькою зброєю.
Бучанська міська рада звертається до мешканців міста й району з проханням допомогти слідчим ідентифікувати тіла, які нині зазначені в базі невпізнаних.
Саме для цього Офіс Генерального прокурора спільно з місцевою владою звернулись до загальноприйнятої у цивілізованому світі практики. Завтра, 3 травня треба здати безплатний ДНК-аналіз тим, хто втратив рідних. Це дасть змогу точно визначити особи вбитих та померлих під час російської окупації на території Бучанського району.
Зробити це можна з 9 години ранку до 14 години дня поруч з Інформаційним центром ритуальної служби міста Буча. Адреса: вулиця Польова, 19.
Для цього необхідно заповнити анкету, а потім людей запросять на зручний для експертів час: bit.ly/bucha_dnk. Необхідно також з собою взяти паспорт.
Бучанська міська рада також повідомляє, що судово-медичні експерти вже взяли зразки ДНК від усіх загиблих та померлих, які були знайдені на території Бучанського району з 24 лютого по 28 квітня 2022 року.
Тепер, щоб ідентифікувати родича треба зіставити ці зразки ДНК з даними ДНК рідних батьків або дітей. Це допоможе слідчим ідентифікувати тіла тих, хто нині в базі невпізнаних, або зниклих безвісти. А ті, хто у повній невизначеності щодо долі родичі, нарешті зможуть знайти й поховати їх.
На всі запитання дадуть відповідь у кол-центрі ритуальної служби Бучанської міської ради за номером: +380 683 282 892.
Після того, як українські військові та правоохоронці увійшли до деокупованої Бучі, на вулицях просто неба вони побачили десятки тіл вбитих цивільних мирних громадян. Фахівці інформаційного центру повідомляють, що не всі тіла можна упізнати. Саме тому й потрібне проведення днк-аналізів.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»