25-річний киянин став чемпіоном Європи з дзюдо

Для Богдана Ядова це перша у кар’єрі медаль чемпіонату Європи. Фото: НОК

Для Богдана Ядова це перша у кар’єрі медаль чемпіонату Європи.

Український дзюдоїст Богдан Ядов здобув золото у ваговій категорії до 66 кг і приніс Україні першу нагороду континентальної першості у столиці Болгарії Софії.

У Національному олімпійському комітеті відзначили, що для 25-річного киянина, який неодноразово підіймався на п’єдестал пошани турнірів серії Grand Slam та Гран-прі, а також є віцечемпіоном Юнацьких Олімпійських ігор, це перша у кар’єрі медаль чемпіонату Європи — і одразу найвищого ґатунку.

У фіналі турніру Богдан Ядов здобув першу нагороду для збірної України, здолавши іспанця Альберто Гайтеро Мартіна. Фото: Міжнародна федерація дзюдо

«Наші спортсмени щодня доводять, що ми нація переможців, тримаючи свій власний бойовий фронт. Ця перемога стала дійсно знаковою, адже останній раз європейське золото для України серед чоловіків завойовували у 2019 році — Георгій Зантарая. Вітаю Богдана зі званням чемпіона Європи» — зазначила директорка Департаменту молоді та спорту Юлія Хан.

Наш спортсмен став шостим чемпіоном Європи з дзюдо в історії України

Чемпіонат Європи з дзюдо проходить у Болгарії з 29 квітня по 1 травня. Участь у континентальній першості беруть 15 представників України, зокрема Дар’я Білодід. Бронзова медалістка Токіо-2020 вперше вийде на татамі після свого олімпійського успіху і дебютує у новій ваговій категорії — до 57 кг.

Склад збірної України:

• Жінки: Дар’я Білодід (до 57 кг), Анастасія Антіпіна (до 63 кг), Наталія Чистякова, Юлія Курченко (до 70 кг), Анастасія Турчин, Єлизавета Литвиненко (до 78 кг).
  • Чоловіки: Артем Лесюк, Дільшот Халматов (до 60 кг), Богдан Ядов, Євген Гончарко (до 66 кг), Олександр Кошляк (до 73 кг), Сергій Кривчач, Гєворг Манукян (до 81 кг), Артем Бубир (до 90 кг), Яків Хаммо (понад 100 кг).

Також у квітні у Софії (Болгарія), під егідою Європейської конфедерації боксу, пройшов чемпіонат для молодіжних збірних, в ньому брали участь спортсмени з 40 країн світу. За підсумками турніру найкращою командою було визнано збірну України.