Ще дві крилаті ракети росіян загрожували ядерній безпеці України та світу

Хмельницька АЕС
Хмельницька АЕС

Сьогодні, 25 квітня 2022 року, о 08:10 над водоймою-охолоджувачем Хмельницької АЕС були зафіксовані дві крилаті ракети, випущені російськими військовими, ймовірно в бік міст Рівне або Здолбунів.

Російські збройні сили знову бездумно обстрілюють територію України, випускаючи крилаті й інші стратегічно-тактичні ракети в максимально критичній близькості до ядерних об’єктів. Про це повідомили в ДП «НАЕК «Енергоатом».

«Це черговий акт ядерного тероризму, яких від початку військової агресії росії проти Україні стає дедалі більше. Російську агресію в Україні необхідно зупинити якнайшвидше. Адже в небезпеці — під загрозою чергової ядерної катастрофи — весь світ! , — наголошують у компанії.

Це не перший випадок, коли росіяни запускають ракети над атомними об’єктами. Так, 16 квітня 2022 року над майданчиком Південноукраїнської АЕС пройшли три крилаті ракети, випущені, ймовірно, з території Білорусі в напрямку Миколаєва.

У компанії вкотре звернулися до МАГАТЕ «з вимогою вжити всіх можливих заходів для припинення ядерного тероризму рф, виводу військових формувань росії з території ЗАЕС, та встановлення демілітаризованих зон навколо українських АЕС».

Нагадаємо, команда співробітників МАГАТЕ з ядерної безпеки, безпеки та гарантій перебуватиме в Чорнобилі з 26 квітня.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»