Деблокада Маріуполя: у Офісі Президента назвали кілька шляхів

Україна зацікавлена в збереженні кожного життя, саме тому для деблокади Маріуполя використовують усі можливі варіанти.
Як повідомив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк в ефірі інформаційного єдиного телемарафону, все, що стосується шляхів деблокади Маріуполя, а саме — воєнного чи переговорного, під контролем Глави держави. У Володимира Зеленського є чітке розуміння всіх ризиків.
«Президент глибоко в темі, розуміє всі ризики, які є у будь-якому плані звільнення Маріуполя, з точки зору звільнення людей, які зараз там знаходяться. Безумовно, ми використовуємо всі можливі шляхи для вирішення», — прояснив ситуацію Подоляк.
Він нагадав — переговори ведуться, й він особисто з нардепом Арахамією пропонували себе, як представників української переговорної групи, для виїзду у Маріуполь. Також треба аби туди прибув хтось і з російської переговорної групи.
«Ми б провели там певний раунд переговорів і забрали своїх людей. Друге — це можуть бути інші гуманітарні коридори. Третє — це може бути країна-посередник. Наприклад, Туреччина вже пропонувала забрати морським шляхом людей. Четверте — це, безумовно, може бути військова деблокада через деякий час, якщо ЗСУ напрацює план, який буде реалістичний», — назвав Подоляк вірогідні шляхи для вирішення.
«Для нас принципово забрати всіх людей, які сьогодні знаходяться у Маріуполі в нелюдських умовах. Вони всі герої. Кожну годину, кожну хвилину ми займаємося тим, що намагаємося знайти якесь рішення для звільнення наших військових та мирних мешканців. Президент опікується цим особисто», — наголосив радник керівника Офісу президента України.
Контрнаступ на Маріуполь буде — 101%, це станеться, коли Головнокомандувач прийме відповідне рішення. Про це у ЗМІ заявив радник глави Офісу президента України Олексій Арестович.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»