ЄС виділив додаткові 50 млн євро на гуманітарну допомогу Україні

ЄС виділив додаткові 50 млн євро фінансування на підтримку гуманітарних потреб українців, які постраждали від війни росії проти України.
З цієї суми 45 млн євро передбачені на гуманітарні проєкти в Україні та 5 млн євро в Молдові, яка приймає українців, які втікають від війни.
Це фінансування є частиною пакету підтримки в розмірі 1 млрд євро, який Єврокомісія пообіцяла виділити під час заходу «Stand Up For Ukraine» минулого тижня. Про це повідомляє Представництво ЄС в Україні.
«З цими додатковими 50 мільйонами євро ЄС продовжує швидко надавати гуманітарне фінансування своїм партнерам з метою подальшого розширення допомоги. Це допоможе людям у важкодоступних районах, які позбавлені доступу до медичних послуг, води та електроенергії, а також тим, хто змушений тікати й залишити все позаду. Україно, ми з тобою», — заявив Комісар з питань гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич.
Додаткова допомога буде спрямована на забезпечення найбільш нагальних гуманітарних потреб українців, а саме — надання невідкладної медичної допомоги, доступу до безпечної питної води та гігієни, притулку та захисту, грошової допомоги та підтримки постраждалих від гендерно зумовленого насильства.
Таким чином загальний обсяг гуманітарної допомоги ЄС у відповідь на війну досяг 143 млн євро.
Ці кошти є доповненням до 93 млн євро на потреби гуманітарної допомоги для громадян України, виділеної ЄК починаючи з 28 лютого 2022 року, з яких 85 млн євро для України та 8 млн євро для Молдови.
Європейська комісія також координує свою найбільшу в історії операцію з цивільного захисту для допомоги постраждалим людям як в Україні, так і в сусідніх країнах.
На сьогодні в Україну було доставлено понад 19 000 т допомоги з логістичних центрів ЄС у Польщі, Словаччині та Румунії. Допомога, яка координується через Механізм цивільного захисту ЄС, включає такі основні предмети, як ліки, продукти харчування, електрогенератори та обладнання для притулків.
Нагадаємо, Україна виконала 63% всіх завдань із Угоди про асоціацію з ЄС.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»