США виділили на безпеку Україні більше 3 млрд доларів за час президентства Байдена

Сполучені Штати виділили Україні допомогу в галузі безпеки на суму понад 3,2 мільярда доларів з моменту приходу до влади адміністрації Байдена, зокрема приблизно 2,6 мільярда доларів від початку неспровокованого нападу Росії 24 лютого.
Як інформує сьогодні, 15 квітня, посольство США в Україні, 13 квітня міністерство оборони повідомило про сьоме з серпня 2002 р. вилучення обладнання із запасів Міноборони для України; це сьоме скорочення, що оцінюється у додаткові 800 мільйонів доларів, призначене для задоволення невідкладних потреб України у сьогоднішній битві, оскільки російські сили переміщують центр своєї безжальної агресії на схід України.
На додаток до вироблених у США систем ППО малої дальності, які українці використовують із великим успіхом, Сполучені Штати також виявили та допомагають українцям придбати додаткові системи більшої дальності, на яких вже навчені українські сили, а також як додаткові боєприпаси до цих систем.
Сполучені Штати продовжують прискорювати дозвіл та сприяння додаткової допомоги Україні від наших союзників. Щонайменше 30 країн надали Україні допомогу у забезпеченні безпеки з початку цього російського вторгнення.
У 2022 році Державний департамент санкціонував передачу оборонного обладнання третім сторонам із більш ніж 14 країн, і їх кількість продовжує зростати у міру того, як союзники та партнери посилюють підтримку України. Станом на 14 квітня допомога Сполучених Штатів у галузі безпеки України включає:
понад 1400 зенітних комплексів Stinger;
Понад 5500 протитанкових систем Javelin;
Понад 14 000 інших протитанкових систем;
Понад 700 тактичних безпілотних літальних апаратів Switchblade;
18 155-мм гаубиць та 40 000 155-мм артилерійських снарядів;
16 вертольотів Мі-17;
Сотні броньованих високомобільних багатоцільових колісних машин;
200 бронетранспортерів M113;
понад 7000 одиниць стрілецької зброї;
Боєприпасів понад 50 000 000 набоїв;
75 000 комплектів бронежилетів та касок;
Ракетні системи з лазерним наведенням;
Безпілотні повітряні системи Puma;
безпілотні кораблі берегової оборони;
14 контрартилерійських РЛЗ;
Чотири протимінометні радари;
Дві РЛЗ повітряного спостереження;
Протипіхотні боєприпаси M18A1 Claymore;
Вибухівка С-4 та підривне обладнання для розчищення перешкод;
Тактичні захищені системи зв’язку;
Прилади нічного бачення, тепловізійні системи, оптика та лазерні далекоміри; Комерційні послуги супутникового знімання;
Захисне спорядження для знешкодження вибухонебезпечних предметів;
хімічне, біологічне, радіологічне, ядерне захисне обладнання;
Медичне приладдя, включаючи аптечки першої допомоги.
«Ми повинні надати Україні допомогу, яка потрібна їй для перемоги в цій війні», — сенатор Стив Дэйнс, він разом і його колегою по роботі у Конгресі США, Вікторією Спартц, побував в Бучі та Бородянці. Те, що він побачив там, називає «безперечним доказом військових злочинів» російської армії. Адміністрація Байдена повинна якомога швидше надати Україні все необхідне озброєння.
Як відомо, однією з причин широкомасштабного вторгнення в Україну, ініціатор «спецоперації» путні називав «демілітаризацію» України.
Постачання зброї для захисту суверенітету України на тлі зростання загрози від рф, США розпочали у 2021 році. З самого початку це була зброя оборонного характеру.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»