У столичній підземці продовжують надавати психологічну допомогу: розклад
Вже понад місяць київський метрополітен працює в режимі укриття, де люди шукають безпеку і можливість вижити. І вже тиждень на станціях метро працює «Перша психологічна допомога жінкам та дівчатам».
За цей час фахівці налагодили комунікації з волонтерами, адміністраторами, медиками, психотерапевтами, соціальними службами, які допомагають людям «метрограду» вижити й відновити життєві ресурси.
«Зараз на станціях метрополітену багато вимушених переселенців із Київської агломерації (Ірпінь, Буча, Гостомель, Мотижин), є родини з Маріуполя та Чернігова. В кожного з тих, хто перебуває в метро — своя історія, свої емоції і переживання, — розповіла заступниця голови КМДА Марина Хонда. — Адже мало хто зданий переживати страхіття війни, втрати близьких людей, рідних без емоцій. Ненависть, відчай, жах шукають свого виходу. Вже траплялися конфлікти між тими, хто був під обстрілами, і хто ні; хто залишався в Києві, і хто поїхав та щойно повернувся. Важко також тим, хто втратив житло і роботу. Багато жінок з дітьми приходять на станції після 18.00 ночувати — їм „тут спокійніше“. Усі ці переживання потребують роботи з психологами, щоб перш за все, розібратися в собі та зрозуміти, як жити далі».
За її словами, фахівці, які надають психологічну допомогу в «підземці» застерігають від споживацьких настроїв. Люди вже говорять: тут годують, привозять ліки одяг, прибирають — можна жити. Деякі мами вирішили, що їх дітям не обов’язкового вчитися, нехай бігають… Але кожен повинен розуміти, що війна закінчиться і потрібно буде повертатися до мирного життя.
Щодня, група психологів працює на станціях метро. Сьогодні вони проводили консультації на станціях Шулявська, Політехнічний, Сирець, Політехнічний інститут, Арсенальна, Лук’янівська, Сирець.
Розклад на вівторок:
Житомирська, 17.00
Нивки 17.00
Шулявська 16.00
Вокзальна, 17.00
У середу — проводяться особисті консультації для волонтерів.
До команди проєкту увійшли практикуючі психологи Київського центру соціальних служб, Міського центру дитини, психологи-консультанти Української спілки психотерапевтів, Інституту соціальної і політичної психології, Інституту психології ім. Г.С. Костюка, військові психологи та інші.
Координацію проєкту «Перша психологічна допомога жінкам та дівчатам» забезпечує Управління з питань ґендерної рівності, Департамент соціальної політики за підтримки міжнародної структури UN Women Ukraine/ООН Жінки в Україні.
Якщо вам потрібна психологічна підтримка, або ви маєте інші запитання — усю інформацію можна знайти на сторінці проєкту.
Крім того, психологи Київського міського Центру гендерної рівності готові цілодобово спілкуватися з тими, хто постраждав через дії окупантів.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»