9-річний шеф польової кухні: столичний школяр готує обіди захисникам просто неба
Редакція «Вечірнього Києва» продовжує розповідати про наймолодших волонтерів Києва.
На другий день війни столична бухгалтерка Наталя Дячук побачила допис на фейсбуці, в якому шукали «вільні руки» для приготування їжі на місцевій польовій кухні. Щойно дочитавши пост, жінка вже писала адміністратору, аби якомога швидше приєднатися до волонтерів.
Увесь час, коли Наталя готувала просто неба, за домашнє господарство відповідав її 9-річний син Володя. Його розпорядок дня був не надто різноманітний: зробити домашні завдання та в окремі дні проходити дистанційно комп’ютерні курси.
Проте піти з мамою на польову кухню — зовсім інша справа та куди цікавіша, аніж робити вправи. Саме тому одного дня третьокласник Володя й опинився серед дорослих на метушливій польовій кухні.
«Перші дні мій син трохи соромився та боявся зайвий раз вийти з намету, де я готувала їжу. Проте згодом Володя роззнайомився зі всіма та й сам взявся за кухонні приладдя», — розповідає «Вечірньому Києву» мати маленького волонтера Наталя Дячук.
Нині в обовʼязки 9-річного хлопчика входить готувати бутерброди, перемішувати салати та при необхідності — побігти комусь щось принести чи віднести. До речі, за свою робочу зміну Володя може приготувати близько 300 бутербродів.
На польовій кухні школяра вже прозвали «маленьким шефом». І як у справжнього шефа у Володі є сушеф, правда, вона набагато старша за нього, але це неважливо.
Мати хлопця, спостерігаючи за сином, каже, що той дорослішає на очах.
«Я мати-одиначка, тож виховую сина так, яким би хотіла бачити чоловіка біля себе. Тому мій Володя змалечку був самостійним та вдячним. Проте нині я ще більше пишаюся своєю 9-річною дитиною, яка з кожним днем мужніє та мужніє…», — каже Наталя Дячук.
Раніше «Вечірній Київ» розповідав про 12-річну киянку Настю, яка також під час війни встала готувати за кухонний стіл польової кухні.
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»