На Кіровоградщині рятувальнику під ноги вискочило із вогню зайченя
На страшних згарищах, що залишаються після випалювання трави, не виживають дрібні тварини і птахи. Але бувають щасливі випадки, як у Кіровоградській області.
Понад дві години рятувальникам знадобилося для того, аби погасити пожежу у полі, що виникла на Кіровоградщині.
Із вогню вистрибнуло маленьке зайченя і потрапило під ноги одному із рятувальників із 24-ї ДПРЧ м. Бобринець ГУ ДСНС України у Кіровоградській області.
Вогнеборець передав малюка водієві пожежного автомобіля, а потім зайченя відвезли в частину, там ним заопікувалися рятувальники: напоїли, обігріли, організували тимчасову перетримку, і думають, де тримати клаповухого далі.
Рятувальники щодня виїжджають на пожежі в екосистемах по всій Україні. І щодня із вогню виручають дрібних тварин та птахів. Проте, значно більше гине!
У той час, коли працівникам ДСНС щодня доводиться гасити пожежі, що виникають через війну, є українці які самі «підкидають» роботу — палять рідну землю. Так ГУ ДСНС у Київській області мало не щодня направляє своїх бійців боротися із пожежами трави і чагарників у різних куточках області.
Так, наприклад, 24 березня рятувальники Київщини за добу сім разів виїжджали гасити пожежі в екосистемах.
До слова, як повідомляють у Міндовкілля, супутникові дані свідчать про виникнення 31 осередку великих пожеж у природних екосистемах і покинутих селах зони відчуження, що складають загальну площу понад 10 111 га.
Контроль та гасіння цих пожеж неможливі через окупацію зони відчуження російськими військами.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»