В Україну направляються тисячі сирійських найманців, — дані розвідки

Держава-агресор намагається залучити до війни з Україною до 40 тисяч найманців з Сирії, дехто з них вже повернувся назад скаліченим, що відбило охоту прямувати на війну у багатьох сирійських вояк. Інші сподіваються на шанс драпанути з території Білорусі одразу в Європу.
За даними Головного управління розвідки Міноборони України, командування російської воєнної бази Хмеймім отримало вказівку щоденно відправляти до України до 300 бойовиків.
15 березня, для участі в бойових діях проти України, з воєнної бази Хмеймім (САР) до росії було відправлено 150 найманців.
За інформацією воєнної розвідки України, найближчим часом заплановано переміщення з Сирії до росії та білорусі озброєння, військової техніки та інших ресурсів для забезпечення російських окупаційних військ. Президент Сирії Башар аль-Асад пообіцяв надати росії для війни в Україні 40 000 бойовиків.
Під час вербування найманцям обіцяють, що вони виконуватимуть виключно поліцейські функції з наведення порядків на окупованих територіях, тобто суто поліцейські функції. Але останнім часом серед найманців почала поширюватися інформація щодо безпосередньої участі в бойових діях проти української армії. Це значно знизило «бойовий дух» сирійців.
До того ж, нещодавно до воєнної бази Хмеймім з росії прибуло понад 30 бойовиків, які отримали поранення в боях проти захисників України.
Це негативно вплинуло на морально-психологічний стан інших найманців та призвело до відмови частини з них брати участь у бойових діях.
У ГУР МО також повідомили, що серед сирійських бойовиків навіть було зафіксовано випадки самокаліцтва. Частина найманців розглядають відправку до росії та білорусі як шанс подальшого дезертирства та нелегальної міграції в країни ЄС.
«Вечірній Київ» також повідомляв з посиланням на ГУР МО, що в тимчасово окупованому Луганську окупанти відкрили пункт видачі тіл загиблих «мобілізованих» жителів окупованих територій в магазині «Копійка». А у Донецьку загиблих спалюють у печах металургійного комбінату.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»