В Укрзалізниці розповіли про директора київської «дороги життя» — Центрального залізничного вокзалу столиці

З початку війни Центральний залізничний вокзал Києва, як і багато інших вокзалів, став осередком порятунку людей.
Щодня до нього прибувають тисячі українців — жінки, діти, літні люди, яких збройна агресія росії проти України змусила покинути свої домівки та втікати, рятуючи власне життя.
Переповнені поїзди відправляються з перонів вокзалу цілодобово. З початку війни з Києва евакуювали вже понад 1 млн 300 тисяч осіб. Про це повідомляють у пресслужбі Укрзалізниці.
Але платформи, які покинули люди, довго не залишаються порожніми: зворотно на київський вокзал прибувають поїзди, завантажені гуманітарною допомогою.
Сотні тонн вантажу щодня (3 592 тонни з початку війни було відправлено на вокзал Києва) — медикаменти, продукти, засоби гігієни, одяг, вода, товари для захисту військових — безкінечні ланцюги постачання гуманітарки, яку треба вивантажити, розмістити в будівлі вокзалу, розподілити, розшукати в тисячах коробок потрібне саме цим замовникам.
А ще треба надати допомогу розгубленим та наляканим людям, які знаходяться на вокзалі, проконсультувати їх, допомогти знайти платформу, вагон, допомогти сісти в поїзд, допомогти водою, надати місце для відпочинку.

Впорядковує весь цей вир завдань, подій та людей з самого початку Петро Стецюк. Він та його команда знаходяться на роботі майже цілодобово — оскільки вокзал Києва, як місце надії, має залишатись відкритим за будь-яких умов.
Саме вони роблять робить можливим повноцінне функціонування однієї з найбільших стратегічних локацій, з якої починається для тисяч людей «дорога життя» — Центрального залізничного вокзалу Києва.
Нагадаємо, Укрзалізниця пояснила, як будуть відправляти поїзди з Києва під час комендантської години.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»