Держава запроваджує додаткові заходи підтримки аграріїв в умовах воєнного стану

Посівна 2022 року — найскладніша за всю історію незалежності України. В умовах війни українські аграрії зіштовхнулися з проблемами відсутності палива, добрив, блокування логістики, перебої з постачанням сільськогосподарської техніки та обладнання, зупинкою експорту.
Для розв’язання важливих питань в аграрному секторі держави, народні депутати України — члени Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики вкотре відзначають:
«Сьогодні на плечах українських аграріїв продовольча безпека всієї держави. Тому, ми будемо робити все для того, щоб українська весняна посівна відбулася в максимально можливому масштабі».
За словами народних обранців, на сьогодні Українським Урядом вже запроваджені відповідні заходи фінансової державної підтримки аграріям під час посівної.
За інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, Уряд одноголосно підтримав та прийняв постанову «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України щодо забезпечення кредитної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам».

Яку підтримку держава надасть для аграріїв у 2022 році:
— виключно малим та середнім аграрним виробникам з оборотом не більше 20 мільйонів євро в рік, що є еквівалентом підприємства, яке оброблює до 10 000 га;
— компенсація відсоткової ставки за залученими кредитами;
— максимальна сума кредиту, на який поширюється компенсація відсоткової ставки становить 50 млн грн;
— кредитування надається для здійснення сільськогосподарської діяльності (посівної) на період дії воєнного стану;
— для отримання кредитування суб’єкт підприємництва також повинен бути сільськогосподарським товаровиробником у значенні, наведеному в Законі України «Про державну підтримку сільського господарства України»;
— термін дії кредиту становить 6 місяців;
— встановлено максимальний розмір державної гарантії за портфельними кредитами до 80%.
Водночас народні депутати України вкотре звернулися до міжнародної спільноти та вимагають закрити небо над Україною для унеможливлення завдання ударів по знищенню цивільного населення на території України, руйнування важливих об’єктів інфраструктури та загальнонаціональних пам’яток.
Разом з цим, народні обранці висловили слова подяки та підтримки мужнього, героїчного протистояння населення Маріуполя, Херсонщини, Київщини, Миколаївщини, Сумщини, Харківщини та всіх інших міст і сіл України, які знаходяться під обстрілами та окупацією збройних сил країни агресора.
«Світе, отямся! Російський окупант не лише вбиває наш народ, його дії вже загрожують голодом сотням мільйонам людей в усьому світі!» — йдеться у зверненні.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»