Окупанти пограбували відомий історико-архітектурний музей на Запоріжжі

Флігель маєтку Попових у Василівці. Фото з відкритих джерел
Флігель маєтку Попових у Василівці. Фото з відкритих джерел

Унікальна історична пам’ятка «Садиба Попова» у місті Василівка зазнала значної наруги з боку російських загарбників.

Про це повідомила сьогодні зранку директорка музею Ганна Головко на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook:

«Тільки що окупанти пограбували Музей-заповідник „Садиба Попова“. Винесли все, що можна було взяти в руки та сумки. Оргтехніку розбили й розтоптали, виламали всі двері, побили вікна, знищили все що трапилося на шляху».

За словами очільника департаменту культури та інформаційної політики Запорізької ОДА Влада Мороко, російські мародери не погребували навіть мармуровим унітазом часів графів Попових-власників маєтку.

«Вперше, цей унітаз вкрали ще більшовики. Згодом, хтось із нащадків крадіїв, „повернув“ артефакт до музею. І от знову, новітні загарбники, крадуть злощасний унітаз! Нащо?», — обурюється високопосадовець.

Фрагмент експозиції музею. Фото з відкритих джерел

Пам’ятка вже не вперше потерпає від зухвалості окупантів, які продовжують знищувати важливі історичні та культурні пам’ятки нашої держави. 7 березня комплекс будівель Садиби Попова окупанти обстріляли з артилерії, пошкодивши шибки та деякі споруди.

На щастя, частину колекції музею все ж таки вдалося врятувати. За декілька днів до початку бойових дій, найбільш цінні експонати з усіх музеїв регіону були евакуйовані та перевезені для подальшого зберігання у надійні місця.

Нинішній стан будівлі. Фото: Влад Мороко

Садиба Попова-єдина збережена у регіоні замкова споруда, яка за своєю красою може позмагатися з відомими палацами України.

Палацо-парковий комплекс був зведений наприкінці ХІХ сторіччя Василем Поповим (молодшим) — онуком генерала Василя Степановича Попова, що був першим власником цих земель та засновника Василівки.

Маєток Попових є найбільшим серед садиб східної частини України. Ансамбль будівель поєднує риси італійського ренесансу, готики та мавританського стилю та є визнаною пам’яткою архітектури.

Комплекс споруджено з червоної цегли з власних заводів Попова у Василівці.

Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»