Скандал в університеті Поплавського: одіозний ректор виганяв студентів з гуртожитського бомбосховища
Студенти Київського Національного університету культури та мистецтв, що проживали в гуртожитку у Печерському районі, звернулися до небайдужих та медіа з проханням допомогти їм. Ректорат університету в час війни вимагав виселитися із університетського бомбосховища.
Зранку 10 березня у соціальні мережі потрапило відеозвернення студентів КНУКіМ із проханням допомогти їм. Як запевняють студенти, керівництво університету поставило ультиматум: або студенти виїжджають зі сховища, або студентів-хлопців відправлять до лав Збройних Сил України, а дівчат — волонтерити в гарячих точках.
Ми особисто поспілкувалися зі студенткою першого курсу Валерією В. Дівчина разом із десятками інших студентів ховалась у сховищі та ось що розповідає.
«Від початку війни, 8 днів поспіль ніхто до нас не звертався, не допомагав їжею, нічим. Ми самі все робили, самі шукали їжу. Потім до нас завітав Михайло Михайлович (Поплавський — ред.), приніс нам протерміновану ковбасу», — розповідає Валерія.
Дівчина говорить, що потім ректор університету почав «наполегливо рекомендувати» покинути сховище через те, що ситуація в столиці погіршується. У тому випадку, якщо студентам немає куди поїхати, Михайло Поплавський порекомендував поїхати до львівської філії університету, де також є сховища.
Студентка говорить, що дещо пізніше, 9 березня, голову студентської ради викликали особисто до ректора університету, де сам ректор особисто погрожував, що студенти повинні виїхати, або в іншому випадку хлопців відправлять «під Ірпінь на гарматне м’ясо, а дівчат — туди ж волонтерами».
«Оскільки нам сказали виїхати до третьої, Дмитро (голова студентської ради — ред.) сказав нам, що до третьої ми фізично не встигнемо, і домовився до восьмої вечора».
За словами Валерії, зранку, 10 березня до студентів завітали працівники телевізійних служб, поліція, представники Збройних Сил. Поліція пішла особисто до ректора КНУКіМ Поплавського, щоб розібратися в ситуації.
Інцидент закінчилась тим, що студентам таки дозволили залишитися в гуртожитку за умови написання заяви про те, що вони беруть відповідальність за своє життя та здоров’я, і не мають жодних претензій до університету та його керівництва.
Наші журналісти намагалися отримати коментар в керівництва вишу, проте не вдалося.
Микита СОЛОІД, «Вечірній Київ»