Україну покинуло більше 2 млн осіб

За 13 днів війни Україну покинуло 2 млн 160 тисяч громадян. Ситуація продовжує розвиватися, ООН прогнозує, що країну можуть залишити близько 4 млн осіб.
В ООН вважають, що право на вільне пересування в межах Шенгенської зони означає, що у Європейському союзі дуже мало прикордонного контролю, тому дані про прибуття до Угорщини, Польщі та Словаччини відображають лише перетин кордону у цих країнах.
За оцінками ООН, багато людей переїхало далі до інших країн. Крім того, УВКПЛ ООН не враховує осіб із прикордонних країн, які виїжджають з України та повертаються додому.
Вторгнення Росії на Україну зруйнувало цивільну інфраструктуру і призвело до жертв серед цивільного населення, а також змусив 2 млн 155,27 тис. осіб за 13 днів війни.
Більше за все людей виїхало до Польщі -1 млн 294,9 тис. осіб.
Угорщина прийняла 203,22 тис. біженців з України,
Словаччина — 153,3 тис.,
Молдова — 82,76 тис.,
Румунія — 85,44 тис.,
решта європейських країн — 235,75 тис.
За даними УВКПЛ ООН, Росію з України прибуло 99,3 тис.,
до Білорусі — 0,59 тис.
Управління Верховного комісара з прав людини відзначає, що останні два дні потік біженців став потроху скорочуватися: після піку 208,94 тис. 6 березня наступного дня він становив 200,9 тис., а 8 березня — 183,87 тис.
Українські біженці матимуть право жити та працювати в Європейському Союзі до трьох років відповідно до плану надзвичайних ситуацій.
ООН не врахувало повернення до України за останні 160 тисяч українців повернулось із-за кордону, ще до 200 тисяч осіб може приїхати перед Великоднем.
Більшість на сьогодні з тих, що повернулись складають чоловіки призовного віку, вони хочуть захищати Україну.
Як повідомляв «Вечірній Київ»,у МОЗ закликали студентів-медиків йти у воєнний час працювати в аптеках.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»