Гаага: сьогодні перше засідання суду проти Росії за воєнні злочини
Перше засідання Міжнародного кримінального суду у Гаазі у справі війни РФ проти України відбудеться 7 березня.
Про це заявив член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в ефірі телемарафону Uaразом, повідомляє ТСН.
«Сьогодні буде зроблено перший крок, щоби в межах міжнародної спільноти давати правову оцінку воєнним злочинам РФ. Є кілька паралельних процесів, які можуть бути використані як оцінка злочинів Росії і її керівництва на території України», — сказав нардеп.
Він нагадав, що Міжнародний кримінальний суд передбачає відповідальність саме за воєнні, а не військові злочини. За ініціативою прокурорів МКС, суд вже почав збирати і фіксувати всі докази злочинів РФ в Україні.
«Сьогодні відбувається перше засідання, щоб намітити подальші кроки щодо фіксації і оцінки злочинів, підготовки до безпосередньо судового засідання. МКС керується Римським статутом. Зараз Верховна Рада України, Офіс президента, Мін’юст працюють над пакетом документів, які дозволять дуже швидко ратифікувати Римський статут в Україні», — пояснив Веніславський.
Нардеп наголосив, що:
- воєнні злочини не мають строку давності,
- і ті, хто віддають злочинні накази, і ті хто їх виконує, будуть об’єктами переслідування на території будь-якої країни, яка ратифікувала Римський статут (а це майже всі країни Європи і цивілізованого світу).
«Результат ми отримаємо протягом кількох місяців, року, а то й кількох років, адже це дуже ретельна діяльність. Але ми отримаємо результат у вигляді конкретних вироків суду Міжнародного кримінального суду щодо воєнних злочинців Росії», — зазначив депутат.
Нагадаємо, 101-річний Бенджамін Ференц, який був прокурором на Нюрнберзькому процесі, вважає, що Путін має бути засуджений за злочини проти людства, які він скоює в Україні разом зі своєю армією.
За добу з 6 по 7 березня ворог з новою силою, проводив обстріли та повітряні бомбардування житлових кварталів Харкова та сіл області, внаслідок чого сталось безліч руйнацій і пожеж.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»