Київські лікарні в умовах війни надають допомогу і рятують життя

Триває восьма доба війни. У Києві у лікарнях і госпіталях продовжують надавати допомогу тим, чиє життя залежить від ліків. Поміж звуками сирен медики продовжують робити операції, ставити крапельниці. А в підвалах пологових будинків народжуються діти…
ОХМАТДИТ: ВАЖКОХВОРІ ДІТИ У ПІДВАЛАХ
Світ облетіли фотографії і відео зняті у підвалах найбільшої дитячої лікарні в Україні Охматдит. Замість лікарняних боксів — підвальні місця. Пацієнти перебувають у них постійно, переховуючись від снарядів російських фашистів. Серед дітей є ті, хто має орфанні захворювання, пацієнти після нейрохірургічних операцій, діти з онкологією, новонароджені діти та інші.
Це важкохворі, яким евакуація за межі медзакладу могла вартувати життя. Від початку війни в НДСЛ «Охматдит» приймають і поранених дітей. Водночас продовжують робити планові операції.



Водночас «Охматдит» потребує допомоги. Лікарі звернулися із закликом до іноземним друзів. Благодійний внесок можна зробити за посиланням: https://cutt.ly/ohmatdyt_help.
Лікарі просять мати на увазі, що тут опубліковані єдині реквізити для допомоги Охматдиту. На жаль, багато шахраїв збирають кошти ніби-то на Охматдит.
ІНСТИТУТ СЕРЦЯ
У Інституті серця МОЗ України теж продовжують надавати допомогу важккохворим. Директор Інституту серця, геніальний кардіохірург Борис Тодуров повідомив, що учора забрали пацієнтів із філії у Ірпені.
Наразі в Інститут серця МОЗ України 89 пацієнтів. Співробітники, уже практично тиждень, не виходячи з клініки, продовжують виконувати свою роботу.
Волонтери і спонсори привезли в інститут величезну партію продуктів, води, памперсів і дитячого харчування для дітей.
ІНСТИТУТ ШАЛІМОВА
Інститут готовий до прийому поранених. Водночас інституті допомагають колегам з інших лікарень, особливо із Військового госпіталю, оперувати.
Пацієнти, що перебувають у стаціонарах інституту, забезпечені харчуванням, відповідними медикаментами і витратними матеріалами.
В Інституті також перебувають і сім’ї лікарів: дружини, підлітки разом з батьками, працюють, стоячі пліч-о-пліч в ім’я нашої України та її громадян.
Також практично усі профільні лікарі готові консультувати телефоном усіх, кому це необхідно, і хто не може добратися до лікарні за вказаними номерами.
КИЇВСЬКИЙ ОНКОЦЕНТР
Для організації онкологічної допомоги на базі онкоцентру розгорнуто 15 хірургічних ліжок для вже прооперованих хворих, 20 хіміотерапевтичних (із них 5 для дітей), 5 радіологічних (для закінчення лікування радіологічних хворих), 20 ліжок паліативної допомоги онкологічним пацієнтам.
Проблем із харчуванням, водопостачанням та життєзабезпеченням у Київському міському онкологічному центрі наразі немає. Ротацію персоналу та його роботу налагоджено.
Також для онкохворих киян працює цілодобовий телефон для звернень 067-703-60-70. Міський телефон доступний із 10:00 до 13:00: 044-365-04-27.
Створена інтерактивна карта аптек, що працюють. Інформація щодо їхньої роботи змінюється щодня.
Кияни, хворі на цукровий діабет можуть придбати інсулін за електронним або паперовим рецептом. Окрім інсулінів паперові рецепти наразі діють і на життєво необхідні ліки для хронічних хворих, а також препарати, які відпускаються по програмі «Доступні ліки».
У Києві також працює Гуманітарний штаб. Звернувшись до нього одинокі літні люди, люди з інвалідністю та матері з маленькими дітьми можуть отримати харчі, медикаменти та товари першої необхідності.
Київ живе і бореться.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»