Киянам пропонують утеплювати будинки: як це зробити

У столиці вже виконали близько 1200 енергоефективних проєктів у житлових будинках та закладах освіти, це допомагає досягти енергетичної стабільності Києва.
Наприклад, київська багатоповерхівка щороку економить понад 200 тисяч гривень після утеплення фасаду й покрівлі, а також заміни вікон у рамках міської програми спів фінансування «70 на 30». Крім цієї нині у місті діє ще одна програма спів фінансування — «Капремонти», участь в якій можуть взяти всі будинки, зокрема, й ті, де ОСББ чи ЖБК не створені.
Серед ключових робіт, які можна виконувати в рамках цих програм — встановлення або реконструкція індивідуальних теплових пунктів, заміна вікон та дверей на енергоефективні, заміна освітлення, утеплення фасаду тощо.
За словами заступника голови КМДА Петра Пантелеєва, після встановлення теплового пункту варто замислитись про заміну вікон та дверей, утеплення фасаду, покрівлі тощо.
Він пояснив, що усі ці роботи необхідно виконувати з сусідами по будинку.
«Більше тисячі будинків столиці вже провели частково або комплексно такі роботи і вже наразі при комфортній температурі у квартирах сплачують вполовину менше», — пояснив Петро Пантелеєв.
Цього року бюджет програми 70/30% більший, ніж минулого року, і складає понад 170 млн грн. При цьому в березні буде коригуватися бюджет і обсяг програмних коштів може зрости.
За словами Пантелеєва, гарний приклад проведених робіт — ЖБК на Політехнічному провулку, 5. Мешканці цього будинку, якому вже 54 роки, утеплили повністю фасад та замінили вікна на енергоефективні, встановили датчики освітлення.
За словами голови ЖБК Тетяни Дарьїної, у 2016 році мешканці прийняли рішення провести капітальний ремонт та енергоефективні заходи. І будинок подав заявку на участь у муніципальних програмах співфінансування капітальних ремонтів. Насамперед відремонтували покрівлю, потім встановили пластикові вікна й утеплили фасад. Місто проінвестувало понад 2 млн грн, мешканці зібрали — 1,4 млн грн. Переважно були використані кошти, які люди акумулювали на розрахунковий рахунок ЖБК. У найближчих планах — модернізація ІТП та утеплення еркерів.
Якщо до 2016 року будинок споживав 145 Гкал, то після проведення енергоефективних робіт — 125 Гкал. Враховуючи актуальну вартість теплової енергії, щомісяця будинок економить до 35 тисяч грн, а за рік — 200 тисяч грн.
Нещодавно енергетики столиці назвали адреси будників, мешканці яких заплатили найменше за опалення.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»