У київській мерії відбувся тренінг для жінок із виживання і самооборони

Для виживання у місті під час війни потрібно мати кілька планів дій для різних ситуацій, завчасно підготовлене спорядження та вміти об’єднуватись із сусідами.
Сьогодні, 19 лютого, у Колонній залі Київської міської державної адміністрації пройшли навчання із виживання у випадку надзвичайних ситуацій.
Організатором тренінгу виступила спілка «Українська Жіноча Варта» — це мережа опору, яка навчає жінок координуватись та діяти за надзвичайних ситуацій. З 2014 року фахівці проводять тренінги як цивільні, так і мілітарні — для військових або тих, хто збирається йти до армії. За 5 років навчання пройшли близько 30 тисяч жінок.
З початку цього року, коли з’явилася інформація про можливе вторгнення Російської Федерації, «Українська Жіноча Варта» започаткувала курс лекцій для виживання у місті. Про це голова організації, адвокатка Олена Білецька розповіла «Вечірньому Києву».
«Ми хочемо навчити жінок правильному образу мислення, щоб вони не уникали проблем і розуміли об’єктивну реальність, а також мали тактику, план дій, навички і спорядження. І далі людина сама вирішує, як їй все це організувати, адже немає універсального алгоритму дій, у всіх це індивідуально», — пояснила очільниця ГО «Українська Жіноча Варта».


Пані Олена розповіла, що зустрілася в ефірі на одному із телеканалів із мером Києва Віталієм Кличком, а через нього сконтактувалась із заступницею міського голови Мариною Хондою. Вона підтримала ідею проведення тренінгу та ініціювала для нього саме Колонну залу мерії. Велике приміщення було доречним, адже на тренінг завітали 230 киянок.
«Під час реєстрації на навчання у анкетах жінки вказують мотивацію для навчання. Найпоширенішою відповіддю є „Захистити свою країну“, навіть не дітей або родину. Це означає, що у нас більшість жінок думає не персонально, а в межах колективу», — зазначає Олена Білецька.
У кризовій ситуації, пояснюють фахівці, державні інституції можуть просто не встигнути прийти на допомогу. Тоді з непідготовленими жінками часто відбувається панічний ступор. Після отримання основних знань виживання і самозахисту ступору вже не виникає. До речі, присутні на тренінгу змогли опанувати базові знання із самооборони із головою Школи Воїнських Мистецтв Віктором Краєвським.


У свою чергу військовий експерт Олександр Білецький провів лекцію, під час якої назвав найголовніший спосіб вижити під час війни — це вміння людей об’єднуватись між собою.
«Потрібно на рівні будинку почати з того, щоб познайомитись із сусідами, дізнатися, чим вони займаються, які мають навички, чи є серед них лікарі, інженери, електрики, і зрозуміти, як правильно організуватись. Адже кризові ситуації, зокрема, Революція Гідності, показали, що більшість людей готові допомагати, просто не знають, чим саме», – зазначає експерт.
Необхідним є розподілення обов’язків: хтось має займатися заготівлею продуктів, хтось дровами, доглядом за дітьми, старшими людьми, домашніми тваринами. Важливо домовитись із сусідами про організоване викидання сміття, поховання померлих та захист будинку від мародерів. Крім того, така організація сприяє кращому психологічному стану, коли людина зайнята конкретною важливою справою, а не сам на сам зачинена у квартирі.


Деякі тези із тренінгу:
- Потрібно завчасно підготувати кілька планів дій на випадок різних подій, наприклад, якщо кризова ситуація почалася, коли ви вдома, на роботі або на вулиці. Ці плани треба узгодити з членами родини.
- Евакуюватись із міста під час кризової ситуації не можна, адже всі бої точаться на околицях, а приміські дачі стають епіцентром військових дій. Щоб покинути місто, треба дочекатися стабілізації ситуації.
- Виживання складається із базових речей: притулок, вода, їжа та енергія для приготування їжі.
- Продуктів у заблокованому місті (без паніки його мешканців) вистачає на чотири дні.


- «Правило трійок»: життєво необхідні речі (їжа, копії документів, ліки, важливі інструменти) мають зберігатися у трьох місцях.
- Запас їжі та води у вашій тривожній валізці має бути забезпечений щонайменше на три дні.
- Для запалення вогню можна використовувати: сірники, запальнички, сухий спирт, каністру бензину.
- Для розведення вогню також використовують: паркет, дрова, меблі, книги, автомобільні шини, папір, гуму із взуття.
Наступний тренінг від організації «Українська Жіноча Варта»відбудеться 26 лютого в Інституті післядипломної освіти КНУ ім. Тараса Шевченка (вул. Васильківська 36). Реєстрація на нього відбувається за посиланням.
Ольга КОСОВА, «Вечірній Київ»