У Києві напишуть диктант із Сімферополя

21 лютого кияни та гостей міста запрошують написати диктант разом в стінах Кримського дому.
Громадська ініціатива «Nefes» проводить четвертий щорічний онлайн-диктант кримськотатарською мовою до Міжнародного дня рідної мови, що був проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року та відзначається 21 лютого кожного року.
Онлайн-диктант ставить за мету не перевірку знання правопису конкретної людини, метою акції є прояв загальнонаціонального та міжнародного єднання на підтримку кримськотатарської мови.

«Диктант буде присвячено кримськотатарським активістам, волонтерам — членам команди „Nefes“ Наріману Джелялу, Асану Ахтему, Азізу Ахтему, які з вересня 2021 року перебувають у неволі та усім політичним ув’язненим і незаконно переслідуваним у Криму», — зазначають у Кримському домі.
Написати диктант можуть всі охочі, незалежно від віку, національності, місця та країни проживання, рівня знання кримськотатарської мови.
Диктант має бути написаний від руки, розбірливо, латинкою або кириличним письмом (за вашим бажанням).
21 лютого о 18:00 (за київським часом) у прямому ефірі з FB сторінки «Nefes», з Акмесджиту (Сімферополь, Крим) диктант буде читати кримськотатарська поетка, письменниця Сеяре Кокче.
До слова, щороку 26 лютого в Україні відзначають День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
«З метою вшанування мужності і героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території — в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, у відстоюванні територіальної цілісності України, з нагоди відзначення річниці від проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей», — йшлося в указі президента Володимира Зеленського, який він підписав 26 лютого 2020 року.
До слова, тільки за офіційними даними за сім років російської окупації з Криму виїхали понад 50 тисяч кримських татар і українців. Найбільше внутрішньо переміщених осіб із півострова зареєстровано у Києві — близько 13 тисяч.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»