У Києві встановили десятки сертифікованих датчиків контролю за якістю повітря

В усіх районах Києва встановили датчики аналізу повітря, які об’єднали у міську систему контролю за якістю повітря, проте влада міста буде продовжувати цей процес.
Наразі мова йде про 46 індикативних приладів, які доповнять уже встановлені референтні станції. Такий підхід вперше застосовано в Україні.
Начальник Управління екології та природних ресурсів Олександр Возний повідомив, що місто продовжує рухатися до повної прозорості в питаннях екології столиці. Вже сьогодні у киян є можливість у режимі реального часу слідкувати за якістю повітря завдяки автоматичній системі моніторингу на основі п’яти стаціонарних постів європейського зразка. 46 додаткових компактних датчиків дозволять отримати повнішу картину стану повітря у Києві.
Олександр Возний підкреслив, що на відміну від датчиків громадського контролю, встановлені містом індикативні датчики аналізують повітря за більшою кількістю показників, є сертифікованими, більш точними та інформативними.
Директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Олег Половинко, пояснив, що система опирається на міську бездротову мережу LoRaWAN для передачі даних. Щоб вона працювала, у кожному районі Києва було встановлено 295 базових станцій.
Він уточнив, що на першому етапі спеціалісти налаштовують систему, збирають та аналізують інформацію. У цьому році планують інтегрувати інформацію про стан повітря у додатку «Київ Цифровий».
Раніше в Управлінні екології та природних ресурсів Києва пояснювали, що встановлення референтних станцій визначено програмою державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря — агломерації міста Київ та концепцією запровадження та обслуговування муніципальної системи моніторингу навколишнього природного середовища у Києві.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»