За сім років кількість укриттів у столиці збільшили утричі

Наразі у Києві нараховується 5 тисяч укриттів на випадок надзвичайної ситуації.
Міські рятувальні служби Києва перевірили понад 11 тисяч підвалів, які могли бути потенційними укриттями. Якщо ще кілька років тому ми мали 1,5 тисячі придатних укриттів, то за останні роки їхню кількість збільшили утричі.
За інформацією Департаменту муніципальної безпеки КМДА, у столиці до фонду захисних споруд цивільного захисту входять понад 500 сховищ, які розташовані на об’єктах критичної інфраструктури і призначені для захисту працюючої зміни, та майже 4500 споруд подвійного використання (355 підземних паркінгів, 256 підземних переходів та 47 заглиблених станцій Київського метрополітену, а також 3741 підвал та напівпідвал). Їхнє розташування можна побачити на карті на сайті КМДА. Сили та засоби цивільного захисту Києва складають: 13,5 тисячі людей особового складу та 782 одиниці техніки.
«Звертаю увагу, що в мирний час споруди подвійного використання можуть застосовуватись для господарської діяльності, а у разі виникнення надзвичайної ситуації балансоутримувачі та керівники закладів повинні відчинити двері та надати захист населенню, » — повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
За його словами у Києві створені комісії з питань евакуації — на рівні КМДА та в кожному районі. У листопаді 2021 року Київський міський голова затвердив План евакуації населення. Він визначає місця розташування збірних евакуаційних пунктів, кількість необхідних транспортних засобів та безпечні райони, придатні для розміщення населення та майна.
НАВЧАННЯ У ШКОЛАХ ТА НОВА СИСТЕМА ОПОВІЩЕННЯ
Уже 1,5 тижні тривають тематичні навчання із педагогічними колективами та батьками у школах. Їх проводить спеціальний навчально-методичний центр, що створений Держслужбою України з надзвичайних ситуацій та муніципалітетом Києва.
«Розробляються інструкції для різних типів закладів та установ, як діяти, враховуючи специфіку. Ідеться про медичні заклади, школи та дитячі садки, заклади соціального захисту тощо. На кожному з цих об’єктів повинні бути відповідальні особи, які забезпечать виконання інструкцій, забезпечать правильні оповіщення та евакуацію людей», — повідомив Петро Пантелеєв.
Також він поінформував, що у Києві вдосконалюється система оповіщення, яка охоплює як окремо персонал міських служб, так і населення. У минулому році розроблено і запроектовано нову систему оповіщення, аналогів якої в Україні немає. На її будівництво виділено з бюджету майже 11 млн грн.
БЕЗПЕРЕБІЙНЕ ЕНЕРГОПОСТАЧАННЯ ПРИ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ
У Києві забезпечили можливість додаткового виробництва електроенергії на київських ТЕЦ. Це дозволить забезпечити безперебійне енергопостачання Києва в умовах надзвичайної ситуації насамперед закладів соціальної сфери, зокрема лікарень. Протягом грудня та січня у постійній роботі знаходяться 3-4 блоки, що дало можливість виробити близько 700 млн кВт⋅год електроенергії.
«У координації з НЕК „Укренерго“, КП „Київтеплоенерго“ ми знайшли можливості і забезпечили додаткове виробництво електричної енергії на наших ТЕЦ. Адже міські служби, фактично, працюють в умовах запобігання надзвичайної ситуації військового характеру. Об’єкти критичної інфраструктури, як і весь Київ, перейшли в режим підготовки до роботи в умовах надзвичайної ситуації. Підприємства забезпечуються гарантованим безперебійним зв’язком у випадку відсутності стільникового зв’язку та інтернету», — розповів Петро Пантелеєв.
Минулого тижня мер Києва Віталій Кличко, який також очолює Асоціацію міст України, зібрав засідання щодо заходів з організації територіальної оборони кожної області. Він розповів, зокрема, про те, як Київ готується до можливої надзвичайної ситуації. Також у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики підготували поради, як діяти у випадку надзвичайної ситуації або війни.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»