Туристи з Єгипту намагалися провести заборонені таблетки

Фото: Державна прикордонна служба України
Фото: Державна прикордонна служба України

Валізи пасажирів із таблетками винюхав службовий собака.

Пасажири вранішнього чартерного рейсу з Шарм-ель-Шейху, прибувши в аеропорт «Бориспіль», пройшли митний контроль «зеленим коридором». Таким чином вони гарантували, що не переміщують нічого заборонено чи обмеженого для ввезення в Україну.

Натомість, при митному огляді валіз цих пасажирів, співробітники Київської митниці виявили таблетки «Decancit», які містять прекурсор псевдоефедрин. Він належить до прекурсорів, обіг яких в Україні обмежений. Ввозити лікарські засоби з псевдоефедрином можливо лише за наявності завіреного рецепту лікаря — таких рецептів пасажири не мали.

Так, у валізі 53-річного чоловіка митники виявили 960 таблеток цього препарату, а у іншого 52-річного українця — 900 таблеток. Це зробили з залученням службового собаки, натренованого на пошук наркотичних речовин.

Стосовно порушників складено протокол за статтею 471 Митного кодексу України «Порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю», а таблетки вилучили.

Нагадаємо, що у Києві перед судом постане 25-річний наркоторговець, який розповсюджував амфетамін, розкладаючи закладки у столиці. У грудні його затримали поліцейські, а зараз справу вже передають до суду.

Ольга КОСОВА, «Вечірній Київ»