Merry Christmas-2021: сьогодні християни західного обряду відзначають Різдво Христове

Чим відрізняється Різдво 25 грудня і 7 січня та як його відсвяткувати у Києві.
Різдво — одне з найважливіших християнських свят. Воно знаменує народження Ісуса Христа, який посланий Богом у світ для спасіння людства.
Саме цей день поділив історію на «до» і «після» від народження Христа. З народженням Спасителя почалось сучасне літочислення під назвою «наша ера».

ХТО СВЯТКУЄ РІЗДВО 25 ГРУДНЯ
Римо-католицька церква, більшість протестантських церков. А також — більша частина автокефальних православних церков: Вселенський патріархат Константинополя (крім Афону), Грецька православна церква Александрії, Грецька православна церква Антіохії, Румунська, Болгарська православні церкви, Церква Кіпру, Церква Греції, Православна автокефальна церква Албанії, Православна церква Чеських земель і Словаччини та Православна церква Америки.

ТРАДИЦІЇ СВЯТА
В основному традиції святкування Різдва 25 грудня мало відрізняються від традицій святкування 7 січня.
Свято об’єднує навколо усю родину, яка напередодні прикрашає домівку до Різдва — це символізує віру і шанування Ісуса. Серед символів свята особливе місце займає ялинка, а також — різдвяний вінок, омела, солома та подарунки.
Ввечері 24 грудня, коли на небі з’являється перша зірка, родини збираються на Святу Вечерю з пісних страв: риби, оплаток (пісний хліб), фруктів, горіхів та іншого. Перед початком трапези глава сім’ї читає уривок з Євангелія, родина співає першу коляду, потім усі переломлюють різдвяний хліб.

Після вечері родина збирається до храму — на Месу Надвечір’я Різдва, яка символізує єдність Отця і Сина. Під час неї опівночі священник кладе у різдвяний вертеп фігурку немовляти Ісуса.
Друга святкова меса відбувається на світанку і символізує час появи на світ нового життя з утроби матері. А третя меса, яка відправляється вдень, доносить символ народження Ісуса у серця всіх вірян.
25 грудня подається святкова їжа. Головною стравою столу у більшості католиків і протестантів є запечена індичка, качка, свинина та інше.

В ЧОМУ РІЗНИЦЯ МІЖ РІЗДВОМ 25 ГРУДНЯ І 7 СІЧНЯ
Різниця — у календарях. 25 грудня Різдво святкують ті християни (і католики, і православні), церкви яких перейшли на Григоріанський календар.
Українці також живуть за Григоріанським календарем, але от українська церква досі користується Юліанським календарем, який відстає. Тому українські православні святкують Різдво 7 січня.
ДЕ І ЯК У КИЄВІ ВІДСВЯТКУВАТИ РІЗДВО
Передусім вірян запрошують на Різдвяну Святу Месу. В Києві вона відбудеться у Костелі Святого Олександра у ніч з 24 на 25 грудня.

Після Різдвяної Меси та родинного святкування можна відправитися у Князівство Київська Русь, яке розташоване у селі Копачів, Обухівського району, що на Київщині.
Тут дорослих і дітей запрошують на виставу «Зимова казка». На гостей чекає справжній святковий настрій, гарячі страви, приготовані на вогні, напої, зокрема — глінтвейн, зимові розваги та новорічна авторська вистава.
Неймовірні пригоди казкових персонажів супроводжуватимуться спецефектами: виступами кінно-трюкового театру, використанням середньовічної зброї та вогняними ефектами.

Що цікаво, глядачі зможуть не лише побачити оригінальну постановку, але й стати безпосереднім учасником казки. Також лише у Древньому Києві можна буде почути відтворення давно забутої мови — давньослов’янської. Адже постановка проходитиме саме цією мовою.
Дні проведення вистави: 25-27 грудня, 02-07, 09-10, 15-16 січня.

У Будинку архітектора у Києві 25 грудня о 19.00 чекають всіх на святковий концерт.
У програмі прозвучать найвишуканіші, найромантичніші та найпозитивніші твори видатних світових композиторів: Бриччальді, Штрауса, Чайковського та інших.
Оцінити красу звукових образів класичної музики допоможе Національний ансамбль солістів «Київська камерата» — один із найвідоміших та найпрофесійніших камерних оркестрів в Україні.

Творчі люди можуть відвідати 25 грудня Майстер-клас з акварельного живопису «Під звуки меси та спів колядок». Він пройде о 14:00 в музеї «Будинок Митрополита», що на вулиці Володимирська, 24.
Водночас не завадить завітати й до новорічно-різдвяного ярмаркового містечка, розташованого на Софійській площі та Володимирському проїзді.
Там подбали, щоб відвідувачі відразу занурилися у святкову атмосферу. До ярмаркового містечка ведуть чотири святково прикрашені арки, з чотирма люстрами у центрі кожної. А на площі гостей зустрічатимуть святкові комети, які символізують різдвяні зірки.

Навколо пам’ятника Богданові Хмельницькому розташовується ковзанка у вигляді тунелю для прихильників спортивних розваг.
Біля ялинки — чимало дитячих атракціонів та різноманітних фотозон.
Також сьогодні тут будуть святкові колядки.Від 13:00 до 13:45 колядуватимуть біля дзвіниці Софії
Можна відвідати й зимове містечко на Контрактовій площі, де розташована масштабна святкова локація «Різдво на Подолі».

Для мешканців та гостей столиці підготували фуд-зони, ярмарки, льодову ковзанку, снігову гірку, атракціони та резиденцію Святого Миколая. Посередині площі встановили пишну ялинку, яка переливається жовто-червоними кольорами.
Отож, бажаємо всім веселих свят!
Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»